Výbuch auta Putinova spolupracovníka Dugina nepřežila jeho dcera

Alexandr Dugin (Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Alexandr Dugin | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Atentát na jednoho z nejbližších spojenců Vladimira Putina byl spáchán v noci ze soboty na neděli v Moskvě. Filozof Alexandr Dugin, který je často označován jako „Putinův mozek“, však ve voze, který vybuchl a shořel, nebyl. Obětí se tak stala jeho dcera Darja.

Jak uvádí BBC News, měl se ultranacionalistický ideolog vracet se svou dcerou z akce, kterou společně navštívili. Později se však Dugin odpojil a cestoval po vlastní ose, v jeho voze ovšem jela Darja. Některá ruská média proto spekulují, že cílem útoku měl být právě spolupracovník a ideový mentor ruského prezidenta.

(Týdeník FORUM)

„Nehoda se stala, když Darja odbočila na dálnici a poblíž obce Bolšije Vjazemi došlo k detonaci, auto okamžitě začalo hořet, úplně ho zachvátily plameny. Ztratila nad ním kontrolu, protože jela vysokou rychlostí, a přeletěla na opačnou stranu silnice,“ uvedl pro ruskou agenturu TASS Duginův přítel a šéf hnutí Ruský horizont.

Na twitteru se objevily záběry hořícího vozu. „Land Cruiser Prado s dcerou slavného rasistického ideologa Alexandra Dugina byl vyhozen do povětří poblíž Moskvy. K výbuchu došlo u vesnice Bolšije Vjazemi. Duginova dcera Darja na místě zemřela,“ uvedl k videu mediální projekt Nexta.

Dugin, označovaný také jako „Putinův Rasputin“, je zastáncem myšlenky velkého Ruska a podporuje současného prezidenta v jeho rozhodnutích anektovat ukrajinská území. Současnou agresi na Ukrajině považuje za nutnou a vyzývá Moskvu k ještě tvrdšímu prosazování jejích zájmů. Od roku 2015 je na americkém sankčním seznamu.

Darja Duginová figurovala jak na americkém, tak na britském sankčním seznamu. Neblaze se proslavila svými televizními výzvami k fyzické likvidaci Ukrajinců. Spojené státy ji zařazením na seznam potrestaly za její spolupráci s Jevgenijem Prigožinem, kterého podezírají z ovlivňování amerických voleb v roce 2016.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články