Výbuch v pražském bytě zranil policistu, nejspíš šlo o nástražný systém

Policie ČR, ilustrační foto (Rostislav Kaplan)

Policie ČR, ilustrační foto | FOTO: Rostislav Kaplan

Jednoho policistu zranil výbuch ve dveřích bytu v pražské Libni. Stát se tak mělo ve chvíli, kdy pátrali po muži podezřelém z násilné trestné činnosti. Explozi měl způsobit nástražný výbušný systém.

„Chvilku před polednem prováděli středočeští policisté ve spolupráci s pražskými pátrání po muži podezřelém z násilného trestného činu. Při vstupu do bytu v ulici U Libeňského pivovaru v Praze 8 došlo k výbuchu a zranění jednoho z policistů. Jedná se o zranění sluchu,“ napsali policisté v sobotu po poledni na twitteru.

Později upřesnili, že výbuch pravděpodobně způsobil nástražný systém umístěný ve dveřích. „Nyní na místě pracuje pyrotechnik a bude následovat prohlídka bytu. Podezřelý se v bytě nenacházel,“ doplnili policisté na sociální síti.

Z preventivních důvodů proběhla také evakuace části domu. Pyrotechnická prohlídka byla nakonec naštěstí negativní. Podle policistů se v bytě další výbušniny nenacházely a nyní již nehrozí žádné nebezpečí.

Policista má mít lehčí poranění ucha, potvrdila webu TN.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle ní byla na místě jedna pozemní záchranářská posádka a také inspektor.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]