Výbuchy v Bruselu: Žijeme v toxickém světě a hyeny teď zase ožijí

(repro: youtube)

Opět nastává ráj pro hyeny. Bude to tak po každém islamistickém atentátu, který bude mít za následek mrtvé a raněné. V komentářích na internetu se vyrojí kuchyňští politologové a religionistky, které odhalí zrádné ledví islámu jako takového.

Problémem je přitom politický terorismus a je jedno, jakou ideologií nebo vírou se zaštítí. To není žádné „sluníčkové“ deformované myšlení, to je smysl pro realitu. Poznali jsme to v Itálii a Německu, když řádily ultralevicové bandy. Prožilo to Severní Irsko, když se vraždili takzvaní katolíci a protestanté mezi sebou.

Kdo neumí rozlišovat, dopadne špatně, protože nepochopí smysl problému a nebude ho umět řešit. To povede k dalším mrtvým a nekonečným konfliktům. Islám se zakázat nedá, stejně jako se nedá zakázat žádné náboženství.

()

Hádat se o tom, jestli je zločinnost zakotvena v islámu samotném, k ničemu nevede. Mnoho lidí uvěřilo tezi, že kdo nevraždí, je asi špatný muslim, protože opravdový muslim přece podřezává lidi. Napovídá se tak někomu vlastně, že by měl být správný muslim a odpalovat bomby a brát rukojmí a pak je popravovat? Kdo ale nebude souhlasit s vědeckým konvičkismem-antiislamismem, bude označen za slaboduchého.

V posledku se toto uvažování použije proti uprchlíkům ze Sýrie a Iráku, kteří s tím nemají nic společného, naopak před tímto světem prchají. Na tom nic nemění ani fakt, že se mezi ně přimíchá několik zločinců. Stačí jich málo a kompromitují všechny. Opravdu si někdo myslí, že i kdyby uprchlická vlna nebyla, že by k žádným atentátům nedocházelo? To snad nikdo nemůže myslet vážně.

Cílem teroristů je šířit strach. Cílem politických hyen, říká se jim citlivě populisté, je strach použít na cestě k vlastním korýtkům.

Žijeme v toxickém světě. Myšlenkově a ideologicky toxickém. Nebude to ještě dlouho lepší. Hodně dlouho.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]