Výročí zavraždění Josefa Toufara. V Revue FORUM ukazujeme zločince, kteří unikli trestu

()

V úterý 25. února uplyne sedmdesát let od hrůzného komunistického zločinu. Toho dne roku 1950 podlehl dlouhému mučení farář Josef Toufar, který nevydržel sadistické týrání estébáků. A proč? Kvůli číhošťskému zázraku, tedy kvůli svědectví mnoha lidí, kteří tvrdili, že viděli, jak se při Toufarově kázání pohnul kříž. Následné týrání Josefa Toufara symbolizuje snahu komunistů zničit církev a on sám je bohužel jen jedním z mnoha těch, kdo nepřežili komunistickou tyranii. Aktuální číslo časopisu FORUM proto věnujeme zločinům proti (hlavně) katolické církvi.

Na smrti Josefa Toufara se podílel hlavně estébák Ladislav Mácha. Člověk, který sám zemřel v roce 2018 a odnesl si za bestiální vraždu úplně směšný trest. Ptáme se proto – není stále ještě čas některé případy otevřít a alespoň symbolicky potrestat ty, kteří vraždili? V časopise FORUM se dočtete i o dalších skandálních případech, a to včetně Josefa Urválka, o kterém se aktuálně hovoří v souvislosti s bývalou ministryní spravedlnosti a vládní zmocněnkyní pro lidská práva Helenou Válkovou.

PŘEDPLATNÉ REVUE FORUM OBJEDNÁVEJTE ZDE

Toto velké téma ale v časopise samozřejmě doplňují i další. Přinášíme velký rozhovor s první místopředsedkyní Pirátů Olgou Richterovou. Na aktuální situaci v Českém rozhlase jsme se ptali Veroniky Sedláčkové, která je přesvědčena o tom, že by veřejnoprávní médium nemělo poskytovat prostor pro PR rozhovory, a to ani v případě prezidenta republiky.

Zejména o situaci na Slovensku jsme mluvili se Zuzanou Piussi, režisérkou, která se podílela na dokumentu Selský rozum o českém premiérovi Andreji Babišovi. A mluvili jsme také s Jaroslavem Olinem Nejezchlebou, českým hudebníkem, který před třiceti lety hrál na Letné s Vladimírem Mišíkem, aby si v červnu 2019 zahrál na tomtéž místě znovu – proti podobným lidem jako tenkrát.

A co dál? Sto let od Versailleské smlouvy, zemědělské dotace pro Agrofert, recenze filmu Na nože a seriálu Mesiáš, vzestup a pád Jaromíra Soukupa a vliv některých televizních kanálů na seniory nebo třeba dvacet let od prvního českého vydání Harryho Pottera. Tak neváhejte a ptejte se v trafikách nebo čtěte elektronicky!

Nesehnali jste vydání v trafice? Objednejte si ho ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]