Výchova dětí podle Kate a Williama: zákazy i chytrý trik

Princ William s manželkou Kate  (twitter @lovecambridges_)

Princ William s manželkou Kate | FOTO: twitter @lovecambridges_

O Kate Middletonové je známo, že na výchovu svých dětí velmi dbá a nebojí se používat metody, které zdaleka nejsou běžnými. Jak upozorňuje deník Daily Mirror, platí to i v momentě, kdy je třeba, aby vévodkyně z Cambridge promluvila s Georgem, Charlotte a Louisem, když provedou nějakou lumpárnu. Pro některé rodiče se jedná o zcela nepochopitelný přístup, jiní ho kvitují.

Kate s Williamem totiž mají doma zakázaný křik. Děti královského páru tak neznají, že by na ně jejich rodiče zařvali ve chvíli, když něco provedou. Dokud byly všechny děti menší, praktikovala Kate rozmluvu z očí do očí. Ke svým potomkům si klekla, aby neměli pocit, že jim z nadřazené pozice diktuje.

Poté se jí lépe vydávaly třeba i zákazy. A že jich několik přísných skutečně existovalo a existuje. Například sociální sítě jsou pro děti prince Williama zapovězeny. Jejich matka navíc nechce, aby používaly mobilní telefony a tablety, protože je Kate považuje za nebezpečné. 

Jak ale snacha prince Charlese jedná, když děti zlobí? Výprask se nekoná, křik také ne. Dítě, které se provinilo, je posazeno na pohovku. Zde mu je klidným hlasem vysvětleno, co udělalo špatně, a zdůvodněno, proč by se tak do budoucna chovat nemělo.

S výchovnými metodami Kate souhlasí v mnoha ohledech i královna Alžběta II. Pochopení u ní zato nenachází manželka druhého vnuka, Harryho. Meghan totiž oproti Kate bere zviditelňování své rodiny na sociálních sítích jako nutné a rozhodně se mu nebrání. To je však jen jedna z mnoha věcí, které královně na bývalé americké herečce vadí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]