Na vlnách bývalé české redakce BBC a současného Rádia Zet by mohla v budoucnu začít vysílat nová zpravodajská stanice – pod hlavičkou vydavatelství CNC Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.

Informace z trhu o zájmu CNC o dokoupení 50% podílu v Rádiu Zet nyní potvrdila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Ta již obdržela žádost společnosti Media Bohemia „o udělení předchozího souhlasu se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání“.

Konkrétně jde o převod 50% obchodního podílu ve společnosti provozovatele RadioZET, s.r.o. ve výši 50 % na druhého společníka, společnost Active Radio, a.s. Ta patří do skupiny rádií Lagardere Active, kterou Daniela Křetínský a Patrik Tkáč koupili vloni na jaře.

Křetínský a Tkáč vloni získali vedle Evropy 2, Radia Bonton nebo celoplošné stanice Frekvence 1 právě i 50% podíl v Rádiu Zet. Nyní tedy dokupují druhou polovinu.

Tu společníkům Media Bohemia prodal v červnu 2016 někdejší prezident Lagardere Active ČR Michael Fleischmann.

Jaké konkrétní záměry s rádiem vysílajícím na frekvencích v Praze a dalších jedenácti krajských městech bude vydavatelství CNC mít, zatím není jasné.

Informace zevnitř vydavatelství však hovoří o tom, že se počítá s projektem nové stanice zaměřené na zpravodajství.

Současné Rádio Zet spíše skomírá, denní poslechovost se pohybuje mezi osmi a devíti tisíci osob.

Plyne to z oficiálního průzkumu poslechovosti rozhlasových stanic Radioprojekt z letošního května (data za období posledního čtvrtletí loňského roku a prvního čtvrtletí letošního roku).

„Občerstvené“ soukromé zpravodajské rádio (které si již dříve u RRTV vyjednalo možnost navýšení hudebního podílu) by mohlo těžit ze spolupráce s tištěnými tituly vydavatelství jako je ekonomický deník E 15, bulvární Blesk nebo týdeník Reflex.

Převzato z Hlidacipes.org.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Robert Břešťan / Hlídací pes
Další články autora