Vyděšený komunista: Pokud dostaneme pod pět procent, bude to podvod

Ilustrační foto. (Pixabay/wal_172619)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/wal_172619

Zdá se, že v KSČM už jsou poněkud neklidní. Průzkumy preferencí, a to všechny, nevypadají moc příznivě. Komunisté slaví 100 let od založení své strany. Doba, kdy měli ústavou zaručenou „vedoucí úlohu“, je pryč. Ve volné soutěži stran se přes veškeré revoluční a schůzovací úsilí dopracovali k bodu, kde už to vypadá, že se do sněmovny nemusí vůbec dostat. A pořád jim není jasné, proč tak úžasnou stranu lid nevolí.

Václav Ort, místopředseda ÚV KSČM a kandidát do poslanecké sněmovny v Královéhradeckém kraji, nám teď v Haló novinách odhalil, že lid je údajně chce, ale brání tomu temné síly:

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

„Náš volební potenciál je reálně kolem 12 %. Pokud komunistická strana skončí v říjnových volbách pod pětiprocentní hranicí, půjde o podvod při sčítání hlasů. O tom jsem přesvědčen, to mi nikdo nevymluví. KSČM dnes nenávidí ti, kteří Českou republiku zplundrovali jako kdysi kolonizátoři ze západní Evropy africký kontinent. Tehdy jim to ovšem trvalo staletí, nyní pouhá tři desetiletí. Tu nevraživost chápu, neboť dnes a denně usínat s obavami, co zase ti komunisté ‚vyvedou‘, musí být po nějakém čase psychicky silně deprimující. A protože KSČM v poslední době přitvrzuje, pro jistotu se jí zbavíme. Sice už nebudeme mít ve sněmovně fackovacího panáka, jehož činíme zodpovědným za vše, co se nám nehodí, ale ono to bohatě vynahradí bezesné noci z latentního nebezpečí, že nás také jednoho krásného rána mohou uniformovaní chlapíci obléct do teplákových souprav.“

To je zajímavé čtení. Tak soudruh místopředseda se bojí volebního podvodu. A kdo by ho asi tak spáchal? KSČM nebude mít nikoho ve volebních komisích? Ono už posledně to nebyl žádný zázrak. To byl taky volební podvod? Tak to se komunisté měli obrátit na policii. Nebo nebyl? V roce 2017 dostali komunisté 7,76 procenta. Pokles o tři procenta by u malé strany, která nemá zrovna příznivé věkové složení členstva a voličů, nebyl nic nepřirozeného. Zvlášť když komunisté sami sobě musí vysvětlovat, proč drží u moci trestně stíhaného miliardáře, který je ještě navíc zrádce, protože rodnou KSČ opustil. A to pro soudruha Babiše tolik udělala, když byl ještě soudruh!

Přes 90 procent lidí si zřejmě myslí, že to tady přece jen nevypadá jako zplundrovaný africký kontinent. Mnozí z nich sice sednou na lep mnoha podfukářům, kteří, stejně jako komunisté, slibují světlé zítřky, ale dovedou to aspoň nějak lákavě zabalit.

Když hynoucí strana, která nemá obsah, nedokáže dodat ani formu, je to znamení totálního úbytku sil. To víte, soudruzi, pak přijde ke slovu historická nutnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]