Vyhazov Klause mladšího. Dobře pro ODS a body pro Petra Fialu

Petr Fiala, předseda ODS (Facebook)

Petr Fiala, předseda ODS | FOTO: Facebook

Konečně. To je slovo, které si řeklo mnoho voličů ODS po dnešním jednohlasném rozhodnutí výkonné rady ODS a vyhazovu Klause ml. ze strany. Právě tito voliči museli v posledních týdnech a měsících s nejistotou sledovat svojí stranu a pozorovat šílené výstupy Václava Klause mladšího. Ten své kousky dotáhl do definitivníhio konce tento týden srovnáváním Macrona s Hitlerem a sblížením s proruskými aktivisty, komunisty a členy SPD. Modrý pohár přetekl. Občanští demokraté Klause vyhodili. S okamžitou platností, jak zdůraznil Petr Fiala.

Václav Klaus ml. (Facebook Václav Klaus ml.)

Předseda ODS v komentáři po vyhazovu řekl jasnou větu. „Je to dlouhodobý rozchod Václava Klause s hodnotami, principy a programem ODS.“ Strana Petra Fialy prostě není kolaborantská proruská parta, není ani stranou, která by se lísala k bolševikům, a není ani stranou, která by podkopávala naše členství v EU a NATO. Proto tam Klaus mladší nemá co dělat.

Dnešní jednohlasné stanovisko výkonné rady ODS pomůže straně i předsedovi Fialovi. ODS musela dát jasným rozhodnutím najevo, že Klaus mluví sám za sebe a ne za stranu. Vyhazov je v tomto směru tím nejlepším, co mohli občanští demokraté udělat. ODS zároveň ukazuje, že funguje. Vyloučila problémového člena. Nepředstavitelná věc například v ANO. Tam by totiž muselo samo sebe vyhodit vedení této politické firmy.

Pokud jde o Petra Fialu, kritiky bývá považován za ne zcela rázného předsedu. Dnešním krokem upevňuje svoji pozici lídra. Jasné a tvrdé rozhodnutí směrem k členovi, který podkopával jeho pozici i celou ODS, je dobrým signálem.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]