Vyhoštění Rusů a teď Nikulin v USA. Zeman nedostane v Moskvě pochvalu

Eric Drooker

V době prezidentské volby se šířila informace, že tajemné peníze, které platily kampaň Miloše Zeman, pocházejí z Ruska. Pokud to tak skutečně bylo, v Moskvě teď řeší zmařenou investici. Alespoň částečně tedy. Zatímco první volební období jim fungoval Miloš Zeman jako vynikající spojka, teď už je to horší. Nesplnil jeden velký úkol, který údajně dostal od samotného Putina. Neposlal mu hackera Nikulina.

Tohle se v Kremlu líbit nebude. Nejenže ČR se přidala na stranu západu (kam patří) a vyhostí několik „diplomatů“ Ruska. Dnes přišla pro tuzemskou ruskou partu další rána. Ruský hacker Nikulin byl vydán z tuzemského vězení do USA.

Nikulina zadržela Policie ČR na základě mezinárodního zatykače. O jeho vydání požádaly Spojené státy. Rus tam má být souzen za krádeže dat a hackerské útoky. O vydání však požádalo i Rusko. Chtělo svého člověka zpět. Prezident Miloš Zeman opakovaně vytvářel tlak na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby byl Nikulin vydán do Ruska. Ten tlak byl tak silný, že si na něj Pelikán postěžoval veřejně i svému šéfovi Babišovi. Miloš Zeman údajně dostal úkol zajistit vydání od samého Putina při jeho posední návštěvě Ruska. Úkol evidentně nesplnil.

Kdyby byl Nikulin skutečně vydán do Ruska, znamenalo by to nejen velkou ostudu, ale i mimořádnou zradu spojenců. Zkrátka, tuhle bitvu Rusko nevyhrálo. Zeman svůj úkol nezvládl. Jaká asi bude reakce?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]