Výhružky Hayatu Okamurovi budou mít dohru. Fanouškovi Putina hrozí pokuta až 20 tisíc

Hayato Okamura (Jan Jandourek / FORUM 24)

Hayato Okamura | FOTO: Jan Jandourek / FORUM 24

Až dvacetitisícovou pokutou může skončit potyčka, kterou vyvolal Pavel Zítko při setkání s lidoveckým poslancem Hayatem Okamurou. Ten vyšel před několika týdny před sněmovnu, aby promluvil ke skupince demonstrantů kritizující dodávky zbraní Ukrajině. „Netlem se na mě jako pi*a, nebo ti ji fláknu! Ať dobrovolně vypadne, nebo se mi splašej kladiva,“ křičel proruský aktivista a dezinformátor Pavel Zítko na Hayata Okamuru.

Ten si s demonstranty pokoušel promluvit a vysvětlit jim situaci, ale marně. Potyčkou, která neskončila fyzickým napadením, se zabývala policie. Nyní podle zjištění serveru Novinky.cz došla k závěru vyšetřování. Šlo o přestupek.

(Týdeník FORUM)

„Případ byl postoupen na Obvodní ředitelství policie Pra­ha 1. Bylo to kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití a oznámeno na místně příslušný správní orgán, který to teď řeší,“ řekl Novinkám mluvčí policejního prezidia Jakub Vinčálek. Zítkovi hrozí dvacetitisícová pokuta. Případem se nyní zabývají úředníci Městského úřadu na Praze 1.

Dezinformátor Zítko svůj vulgární výpad spojený s výhružkami fyzickým napadením sám zviditelnil díky tomu, že si střet s Hayatem Okamurou natáčel na mobil a záznam zveřejnil.

„Za součást služby poslance pokládám každodenní setkání s občany. Když se demonstruje, většinou proběhne víceméně slušný rozhovor. Tentokrát se tam, aniž jsem to předem tušil, vyskytl ten pán. Velmi hlasitý a poměrně agresivní. Ani jsem nevěděl, o koho běží. Až ex post jsem se dozvěděl, že jde o pana Zítka, tzn. o známou firmu v dezinformacích s prokremelským názorem,“ popsal Hayato Okamura.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]