Čeští muslimové vydali následující stanovisko k teroristickým útokům v Paříži:

„Muslimská obec hluboce soucítí s obětmi ve Francii, které zemřely při teroristickém útoku. Razantně odsuzujeme jakékoliv násilí na kterékoliv bytosti.

A opět důrazně opakujeme, že tyto činy nemají a nikdy nic neměly společného s islámem. Ti, co je páchají, jsou pouzí nihilisté. Doufáme, že útočníci budou dopadeni a spravedlivě potrestáni.

Taktéž vyjadřujeme hlubokou soustrast pozůstalým. Věříme, že se nepodvolíme tomuto tlaku a zachováme si vzájemné pochopení lidství napříč různorodostí.“

„Poselství islámu, dle slov Koránu, je poselstvím milosrdenství všem lidem, a ne poselstvím msty a nenávisti, kterou extremisté z al-Káidy a IS šíří svou zločinnou politickou ideologií a teroristickými činy,“ uvedlo Ústředí muslimských obcí v prohlášení.

Předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muníb Hasan Alrawi odsoudil teroristické útoky v Paříži a vyjádřil soustrast rodinám zemřelých a zraněných.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner