Vyřaďte z prezidentských voleb Denisu Rohanovou, požaduje skupina senátorů

Denisa Rohanová (Denisa Rohanová / se souhlasem)

Denisa Rohanová | FOTO: Denisa Rohanová / se souhlasem

Nejvyšší správní soud obdržel celkem 13 podání týkajících se ochrany ve věci registrace kandidátní listiny pro blížící se prezidentskou volbu. Jedno z nich směřuje k vyřazení Denisy Rohanové z volby.

Pět návrhů pochází od kandidátů, jejichž registraci ministerstvo vnitra odmítlo, respektive od občanů, kteří tyto kandidáty navrhli. Soud také obdržel návrh na zrušení registrace kandidátní listiny Denisy Rohanové podaný skupinou senátorů, kteří podali kandidátní listinu Marka Hilšera.

()

Na podatelnu Nejvyššího správního soudu bylo doručeno rovněž několik e-mailových podání od uživatele fantom98, za kterými je zřejmě nezaregistrovaná kandidátka Terezie Holovská. Jejich obsahem byl návrh na zrušení registrace kandidátních listin Tomáše Zimy, Pavla Fischera, Denisy Rohanové a Josefa Středuly. „Protože však e-maily nebyly elektronicky podepsány, soud k nim nebude přihlížet,“ píše se na stránkách Nejvyššího správního soudu.

Sedmičlenný volební senát Nejvyššího správního soudu v čele s předsedou senátu Tomášem Langáškem se sešel již dnes bezprostředně po vypršení lhůty k podání návrhů. Protože zákon stanoví pro soudní přezkum velice krátkou lhůtu 15 dnů, začal volební senát bezodkladně činit nezbytné procesní úkony (zejména obeslání účastníků řízení a vyžádání spisových materiálů od ministerstva vnitra) tak, aby nejpozději ve čtvrtek 15. prosince 2022 o všech podáních rozhodl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články