Komunisté se Zemanem se nám na výročí okupace smějí do tváře

Filip, Mynář, Zeman a Vostrá  (Twitter)

Filip, Mynář, Zeman a Vostrá | FOTO: Twitter

Významný a smutný den v dějinách naší země, to je 21.srpen. Ať už si připomínáme ten v roce 1968, nebo o dvanáct měsíců později. Zvěrstva, která zde v ty chvíle a dalších čtyřicet let páchali komunisté, zaslouží pouze pohrdání a odpor. Nemyslí si to však Miloš Zeman. Ten si naschvál v den, kdy si připomínáme, co nám komunisté provedli, pozval jejich šéfa do Lán. Aby se znovu vysmál českým občanům.

Prezident má, stejně jako premiér, ke komunistickému režimu vřelý vztah. Z Babiše udělal miliardáře, Zemanovi posloužil jinak. Jak rád prezentuje Jiří Ovčáček, hlava státu přišla za totality o práci. Na oplátku se ovšem při své prezidentské kandidatuře mohla těšit komunistické podpoře. A to je v zemi, kde mají lidé zdevastované myšlení, dost.

Na oplátku Miloš Zeman rád jezdí na sjezdy KSČM a pronáší tam vřelé projevy, začínající slovy „milí soudruzi“. Také má velkou zásluhu na tom, že současná vláda vznikla právě díky podpoře komunistů.

Zřejmě kvůli dobrým vztahům a také na popud z Kremlu se Zeman zásadně 21. srpna schovává v Lánech. Tam do letošního roku věnoval výročí vždy jen „tichou vzpomínku“, jak vykašlání se na státnickou povinnost říká hradní mluvčí.

Letos ovšem Zeman překonal hranici nevkusu. Místo toho, aby jako vždy mlčel o odsouzeníhodné invazi sovětských vojsk, pozval si hosty, kteří se na návštěvu v takové datum skutečně nehodí.

K jednomu stolu s prezidentem a jeho kancléřem Vratislavem Mynářem totiž usedl šéf komunistů Vojtěch Filip a jeho spolupartajnice Miloslava Vostrá. Řeč přišla třeba na státní rozpočet, do nějž chtějí poslanci KSČM zasahovat.

Skutečný důvod, proč se v Lánech 21. srpna objevila delegace strany, která se nikdy dostatečně nemůže omluvit za to, co spáchala před rokem 1989, je daleko prozaičtější. Zeman chce provokovat. Pro slušné lidi je totiž komunismus zvěrstvo, které si v mnohém nezadá s nacismem. A setkávat se s jeho zástupci v den, kdy si připomínáme okupaci, je nejen ostuda, ale především lidská ubohost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]