Výročí! Přesně před rokem jsme pokřtili Týdeník FORUM a poslali vzkaz Putinovi

Koncert 30 let bez okupantů (Jan Šibík / Týdeník FORUM)

Koncert 30 let bez okupantů | FOTO: Jan Šibík / Týdeník FORUM

Byl stejně krásný letní den jako dnes. Na pražském Výstavišti se celý den chystal koncert nazvaný 30 let bez okupantů. Na tomto koncertě jsme spolu s Michaelem Kocábem a Michalem Pavlíčkem připomněli, že před třiceti lety odešel z Československa poslední sovětský voják, ale také jsme pokřtili Týdeník FORUM. Vrátili jsme Čechům noviny! A už je to rok a jedeme dál.

Výraznou součástí koncertu bylo, když jsme na společné fotografii poslali vzkaz – STOP PUTINOVI. Tehdy ještě nikdo nevěděl, jak moc budou ta slova za rok aktuální. Na videích promluvili demokraticky orientovaní Rusové, proběhl skvělý koncert a během něj jsme představili nový týdeník, který už byl v té chvíli na světě.

(Týdeník FORUM)

Týdeník FORUM vznikl, protože po letech, kdy mediální scénu v České republice ovládají oligarchové, cítíme, že Čechům opravdu chyběly noviny. Ty jejich nejoblíbenější jim vzal Andrej Babiš. A tak jsme se pokusili tuhle velkou mezeru zaplnit. Rozhodně to ale není „jen“ o politice!

V Týdeníku FORUM najdete širokou škálu témat a skvělé autory. Spolupracujeme s kolegy z webu Hlídacípes.org. Milan Tesař pro vás připravuje zajímavou kulturní rubriku. Dan Hrubý zase historii. Nechybí výrazný Jiří X. Doležal, který dlouhodobě pracuje například na seriálu Šarlatáni o lidech, kteří zneužívají slabostí druhých a snaží se na nich vydělávat.

Komentářovou rubriku dává dohromady Jan Jandourek. A nechybí samozřejmě šéfredaktor Pavel Šafr, hlavní editorka Johana Hovorková, redaktoři Jan Pánik, Vojtěch Laštůvka, Pavel Šmejkal, Michal Závada a řada dalších. Nesmíme zapomenout, že v Týdeníku FORUM, stejně jako na webu FORUM 24, existuje rubrika Nová Orientace historika a filozofa Petra Hlaváčka. Jedná se o náročnější texty pro náročnější čtenáře, na které jsme opravdu hrdí (na ty texty – i na ty čtenáře). A důležité jsou bezpochyby i fotografie, i proto pravidelně publikujeme například výborného Jana Šibíka.

Je toho mnoho, ale bez vás, milí čtenáři, by nebylo nic. Pokud už máte předplatné, nezapomeňte si ho, prosím, obnovit. Moc nám pomůžete, doporučíte-li Týdeník FORUM přátelům a známým. Když ho třeba koupíte jako dárek. Za námi nestojí žádný oligarcha, žádný majitel politické strany. Jsme tu pro vás a díky vám můžeme dál dělat naši práci. Děkujeme vám za to.

Předplatné Týdeníku FORUM najdete na tydenikforum.cz.

Číslo účtu veřejné sbírky: 4095439339/0800

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články