Vyšehradská kapitula: S kapitulou nikdo nejednal o poskytnutí jakýchkoli prostor pro jednání představitelů státu či politiků

Eric Drooker

Ministr zdravotnictví Roman Prymula tvrdí, že se s Jaroslavem Faltýnkem nakonec odebral přes restauraci do soukromých prostor Vyšehradské kapituly. Ta k tomu ale nyní vydala své prohlášení.

„Vyjádření kapituly k události kolem setkání ministra Prymuly a pana Faltýnka.

Server blesk.cz přinesl v ranních hodinách zprávu o setkání pana ministra zdravotnictví Romana Prymuly s prvním místopředsedou hnutí Ano panem Jaroslavem Faltýnkem v restauraci Rio’s na Vyšehradě. Tato restaurace je provozována společností MIDI s. r. o. a v těchto prostorách na Vyšehradě je v nájmu již řadu let. Majitelem objektu je Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Nájemník má s majitelem objektu uzavřenou platnou nájemní smlouvu. V těchto dnech se zástupci kapituly nikdo nejednal o poskytnutí jakýchkoli prostor pro jednání představitelů státu či politiků.

Podle našich zjištění restaurace uzavřela provoz vůči veřejnosti na základě Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření. Událost zveřejněná deníkem Blesk nás zaskočila a nemáme k ní žádné přesné informace od nájemníka. Budeme po společnosti MIDI vyžadovat vysvětlení. Teprve na základě jejich vyjádření rozhodneme, jaké další kroky bude třeba učinit.

Michal Němeček, děkan kapituly.“

Na prohlášení kapituly na Twitteru informoval její člen David Vopřada, římskokatolický kněz, teolog a kanovník-penitenciář Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]