Vyšel český Sex ve městě. Holká drzá od Terezy Šefrnové

Křest knihy Holka drzá.  (archiv T.Šefrnové)

Křest knihy Holka drzá. | FOTO: archiv T.Šefrnové

Holka drzá s podtitulem Lesk a bída českého šoubyznysu aneb Jak spadnout pod slavnýho ženáče a zůstat celá je podle autorky knihy, herečky a scénáristky Terezy Šefrnové upřímný český román ze současnosti. Je stylistickou mixkou Sexu ve městě a „karlínskýho punku“, takže je vhodný pro holky všech generací.

Román vypráví současným jazykem, kterým provází životem obyčejné holky, která prostřednictvím slavného scenáristy nakukuje do VIP společnosti a nestačí se divit.

„Holka drzá je prototypem dnešní mladé ženy, která hledá lásku. Chodí do školy, hraje divadlo, kouří stylové cigarety, pije drinky své oblíbené značky a kupuje si své první auto,“ říká Šefrnová. „Má za sebou velmi nepěkné osobní zkušenosti, a přesto se zaručenou přesností vždy letí vstříc dalšímu držkopádu,“ dodává.

Zároveň dodává jeden důležitý fakt: „Klukům čtení zakázáno! V knize je totiž zapsán manuál k dívčí duši a nechceme, abyste ho vlastnili a zneužívali,“ zdůrazňuje autorka.

Ukázka z knihy:

Takže, dámy a pánové, milý Vladimíre Kratino, Emilko, byl naprosto úžasnej! To byl takovej klik na myšku, že jsem při tom stihla i několik výletů za hvězdičkama. Teda ne že by to bylo v tom smyslu, v jakým to vnímaj chlapi, pro který je většinou sexuální Mekkou porno, ale tak, jak to berou a chtěj ženský, a hlavně holky. Prostě přesně jako v romantickým filmu.

Ňuňání, ňuchňání, láska. Žádná akrobacie se tudíž nekonala. Nebo jenom trošku. Hlavně mě prostě uchvátil a mrštil se mnou na lože, kde jsme se protnuli i duševně. Alespoň mně to tak připadalo. Vykřičel do mě všechny svoje smutky.

Došlo zkrátka k tomu opravdickýmu splynutí.

Emilka: Pane bože, ty jsi tak blbá, že ti není pomoci.

Holka Drzá: Šťastná, tak šťastná, jsi chtěla říct.

Emilka: Něco ti řeknu. Dobře mě poslouchej! Ty jsi úplně,

ale naprosto podlehla těm kecům, který do tebe furt cpe.

Holka Drzá: Je prostě strašně nešťastnej.

Emilka: To ty budeš nešťastná. Strašně. A brzo.

Emilka mě dále vybavila nejméně tuctem historek o tom, kterak ten můj ženatej Miláček vošustil všechno, co se jen mihlo na obrazovce. Nešetřila hlučnými ani zvučnými jmény. Za sebou nechal vždycky jen nesplněný sliby a spoušť. Já byla tehdy ještě tak blbá, že jsem ho bránila a snažila se přesvědčit Emilku, že to vůbec, ale ani omylem není pravda, že on je naopak úplně jinej než ostatní chlapi. Ale to už Emilka mávla rukou a běžela na jeviště, pač bylo dávno po třetím zvonění.

O pauze navazujeme, kde jsme skončily. Emilka během první půlky nestihla na mýho milovanýho Miláčka změnit názor. Naopak se z ní stala úplná militantní fúrie.

Emilka: Řekni mi jeden jedinej důvod, proč bych si ho měla

vážit.

Holka Drzá: Skvěle píše!

Emilka: Píše skvěle, to se mu musí nechat. A kecat, podle

toho, co ti vykecal do hlavy, musí podobně obstojně. Ale

kreatura je to strašná.

Holka Drzá: Nádherně. Nechápu, kam na to chodí. Tolik

různejch podnětů, který dokáže udržet v hlavě a zpracovávat!

Je to neskutečný.

Emilka: Ti řeknu, kam na to chodí. Za holkama. Bere si

inspiraci z toho, že jim věší bulíky na nos. Jako tobě, ty

tele.

Haha. Jasně. Zas takovej don Juan to není. Konec smíchu a sarkasmů. Teď je primární obhájit Miláčkovu reputaci v Emilčiných očích, což mi zabralo přesně dvě hodiny argumentování, než Emilka (bohužel jen na oko) rezignovala a souhlasila, že je prostě úžasnej. Celou délkou tohoto naprosto tristního dialogu vás fakt zatěžovat nebudu. Není zač.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]