Vyšetřování Babiše (ne)skončilo – nezapomeňme. Predátor pokračuje

Andrej Babiš  (Ray Baseley / se svolením autora)

Andrej Babiš | FOTO: Ray Baseley / se svolením autora

Nebýt skandální amnestie v lánské oboře, tak by se podle některých našich médií mohlo zdát, že zprávou těchto dnů není válka na Ukrajině, nýbrž to, že poslanec Babiš navštívil znovu svoje oblíbené pražské špičkové medicínské zařízení – IKEM. No a? Je to snad státní zájem? To už někteří počítají s tím, že budeme v příštím roce opět sledovat oblíbený nekonečný seriál Prezident ve špitále (tentokráte v rozšířeném formátu Čau lidi)?

Když to zařadí jako svou hlavní zprávu agrofertí média, tak budiž, neboť koho chleba (toustový z Penamu) jíš, toho píseň zpívej. Ale proč to dělají ostatní? Ze setrvačnosti, ze zažité devótnosti anebo kvůli tlakům svých vydavatelů? Důvodem může být i cílená masáž agrofertích propagandistů. Ať tak či onak, táta pracujícího lidu a ochránce obyčejných lidí sbírá laciné bodíky. U svých fandů vzbuzuje lítost, kterou ještě přiživuje tím, že si zdraví poškodil tehdy, když pro naše lidi makal až do roztrhání těla nejméně dvacet hodin denně. To bylo v době, kdy se jemu i jeho politické sektě dařilo náramně.

Eric Drooker

Dalo se tušit, že se Babiš (alias Bureš) jen tak lehce nesmíří s rolí obyčejného opozičního poslance. Sněmovnou i nadále pohrdá, považuje ji za žvanírnu. Do boje proto za sebe vypouští svoji lehkou kavalerii jemu oddaných služebníků, především duo instagramová Schillerová a všeználek Havlíček. Vůdce chodí do práce jako do houslí a čeká, až oschnou meze, a pak nasedne do svého fungl nového luxusního obytňáku a vyrazí sbírat voliče pro svoji prezidenskou kandidaturu. Monice přece slíbil, že bude první dámou, a sliby se mají plnit nejen o Vánocích.

Prezidentský post prostě a jednoduše potřebuje, protože se drží hesla, že je lepší být v čele než skončit v cele. Babiš pociťuje absťák, vždyť byl ještě nedávno „ředitelem zeměkoule“, a najednou prázdno. Na Petra Fialu žárlí jako malé dítě, které závidí spolužákovi novou hračku. Budí ho to v noci, mučící stres mu zhoršuje jeho nalomené zdraví. Už nemá ani energii jezdit na svoji „chatičku“ na Cote d’Azur, která sousedí s letovisky ruských oligarchů (sic!) a kterou si pořídil přes svoje utajené offshore společnosti.

Dnes a denně nemusí média psát o tom, co měl Babiš v IKEM na snídani, ale měla by připomínat spíše jeho éru a dědictví, které tu po něm a po Zemanovi máme. Málem udělali z naší země východoevropskou barbarskou baštu, v níž platí mafiánská pravidla, a tón veřejné diskuzi udává buranismus, mocenská svévole a účelovost. Babiš přece nebyl v nějakém dílčím střetu zájmů, nemohl ani být, neboť on všechny zájmy, o které usiloval, zcela ovládl.

Eric Drooker

Zdeformoval otevřenou politickou soutěž i mediální prostředí a Českou republiku pojal jako samoobsluhu bez pokladny. Pochopil, že nejlepší taktikou je neustálé útočení na jiné, podle hesla všetci kradnú. Statní kasu vyluxoval jednak kupováním voličů, které si jednoduše motivoval z veřejných zdrojů, díky čemuž se naše republika ještě více zadlužila, a to v době konjunktury evropské ekonomiky. A pak také v míře, která je v evropském měřítku nesrovnatelná, překlápěl veřejné zdroje ČR i evropské dotace do svého agrofertího lůna. Zeman se tvářil, že to nevidí, tudíž to samozřejmě neviděla ani jeho tehdejší ministryně spravedlnosti, a neviděl to ani Honza v červeném svetru v roli ministra vnitra a ostatní. Neviděli to pochopitelně ani „novináři“ z chodovské centrály. Dlouho to neviděly ani patřičné orgány.

Babišova hamižnost a nestoudnost daly ČR nelichotivou vizitku v celé Evropě. Pro připomenutí přikládám přehled kauz mesiáše z Průhonic, které stihl do poloviny roku 2017, než se stal po volbách v témže roce předsedou vlády. K tomuto přehledu je nutné přidat komodity, které jsou v portfoliu jeho chobotnice – biosložka do pohonných hmot, hnojiva, další chemická produkce, lesy (těžba dřeva), zdravotnictví (je třeba připomenout, že vydělal i na covidové pandemii, bez ohledu na 40 tisíc obětí!), potravinářství (v některých obchodních řetězcích jde o monopolní dodávky z Agrofertu), zemědělství (největší objem dotací), média, reality… Síť všech firem jeho impéria zahrnuje cca 250 subjektů. Představy o tom, že něco sám vybudoval na zelené louce, že už má vyděláno tolik, že už nepotřebuje podvádět a krást, jsou dětinsky naivní. Babiš je učebnicový posttotalitní oligarcha.

(ČTK)

Není divu, že je teď nervózní jako pes. Mlýnek na peníze se zadrhává. Dnešní vláda nemohla nepřistoupit k auditu jeho éry, a tudíž k deagrofertizaci státu. První výsledky se dostavují, je tedy zřejmé, že doba nezřízeného hodování skončila. Před časem, když se mezi úvěrující banky Agrofertu zařadila Bank of China, tak se na chodovských střechách cvrlikalo o tom, že to všechno big boss střelí Číňanům. Jenže se mnohé změnilo – už není předsedou vlády, už není jen trestně stíhaný, nýbrž je již obžalovaný, nemá již celý stát pod kontrolou. Jeho nedávný kumpán Zeman končí, a i když by si lánský veterán přál, aby to vzal Babiš po něm, tak to není vůbec jisté. Krom toho Číňani mají v hledáčku mnohem tučnější sousta po celém světě, včetně Ruska a Ukrajiny (což pro ně bude svým způsobem válečná kořist bez boje). Prodej Agrofertu en bloc bude hodně složitý, ne-li nemožný. Není divu, že „hrdina“ neví, kde mu hlava stojí.

Nicméně si naslinil prst a čekal, kudy půjdou nálady lidí z okruhu jeho voličů. Jde jim naproti, jako vždy. Už jednou bojoval proti uprchlíkům, tehdy to bylo rázné odmítnutí 12 syrských sirotků, a dnes bude štvát proti Ukrajincům. Je to hanebné a cynické zároveň. I brutální manipulativní kampaň o jakési Fialově drahotě by snad měla otevřít oči některým snílkům, kteří si mysleli, že se dal na pokání. On se drží hesla „čím hůře všem, tím lépe mně…“

Kdepak, bývalý kariérní komunista, spolupracovník StB a nemilosrdný predátor se nezměnil a nezmění. Jde mimo jiné i o trvalou deformaci osobnosti. Když by nám třeba říkal dobrý den, tak se raději podívejme z okna, jestli náhodou není noc. Blufuje a lže nepřetržitě, že už ani nemá kapacitu si pamatovat všechny svoje fauly a lži. Nezapomeňme, jak se zrodil a co všechno má za sebou. Pokud bychom i nyní nad tím mávli rukou, tak se nám ten jeho puch vrátí jako bumerang a bude trvale kontaminovat naše ovzduší, tak jako nám Babiš léta kontaminoval naši půdu. Doma by mu to neprošlo.

Vyšetřování (ne)skončilo-nezapomeňme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články