Vyšetřování Čapího hnízda může být ohroženo. Množí se policisté, kteří jsou napojeni na Babišovy struktury

ČTK

Jiří Komárek a Robert Šlachta symbolizují Babišovy struktury v policejním prostředí | FOTO: ČTK

Řádné vyšetřování Čapího hnízda může být ohroženo. Důvěryhodný zdroj z bezpečnostních složek upozornil redakci deníku FORUM 24 na skutečnost, že se v policejním prostředí množí lidé, kteří jsou napojeni na nové mocenské struktury magnáta a premiéra Andreje Babiše.

Přinášíme přehled policistů a bývalých policistů, kteří se svými styky orientují na Babišovu vládnoucí garnituru. Andreje Babiše zároveň stále vyšetřuje Policie ČR pro dotační podvod. Právě v této souvislosti je informace o propojování významných osob z policejního prostředí na mocenskou garnituru závažné a veřejnost by měla o takových tendencích vědět.

V tomto přehledu, který sám o sobě nemusí znamenat nic než neprofesionalitu a vypočítavost konkrétních osob, jsou bohužel i osoby, které mohou ovlivnit vyšetřování kauzy Čapí hnízdo ve prospěch premiéra a náš zdroj má i za to, že se to děje. Tato informace je natolik závažná pro kvalitu právního prostředí České republiky, že je ve veřejném zájmu tento přehled zveřejnit.

Policisté v aktivní službě, kteří jsou napojeni na Babišovy mocenské struktury:

1/ Jiří Mazánek ředitel sekce závažné hospodářské trestné činnosti a korupce NCOZ

2/ Miloslav Kocán – zástupce vedoucího odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství hlavního města Prahy. Aktivně působí v kauze Čapí hnízdo, a to ve prospěch Andreje Babiše. Tato aktivita může souviset s pomalým vyšetřováním kauzy, v níž zřejmě dochází k brzdění některých procesních úkonů. Udržuje kontakt s Jiřím Mazánkem

3/ Patrik Kesely – člen týmu vyšetřující Čapí hnízdo, vzdálený příbuzný Pavla Zemana. Udržuje kontakt s blízkými lidmi Andreje Babiše.

4/ Jaroslav Vodný – vedoucí odd. na výnosech z trestné činnosti

5/ Jaroslav Novotný, Jaroslav Šťastný – operativci na odboru sekce závažné hospodářské trestné činnosti a korupce NCOZ

6/ Petr Vopršal – náměstek ředitele pro trestní řízení NCOZ, udržuje kontakty s Robertem Šlachtou

7/ Aneta Zdobyláková– analytička NCOZ, udržuje dlouhodobé kontakty s Jiřím Veselým,  šéfem bezpečnostní divize Agrofertu

8/ Jan Lisický – vedoucí odboru obecné kriminality Olomouc, vyšetřuje Berettu. Udržuje kontakt s Jaroslavem Faltýnkem.

9/ Vendula Kwasniaková – NCOZ, bývalá policistka z ÚOOZ, vyšetřuje Berettu, blízká přítelkyně Roberta Šlachty

10/ Adam Tomáš – vedoucí oddělení OOK Olomouc, udržuje kontakty s Jaroslavem Faltýnkem

11/ Martin Šilhavý – náměstek pro trestní řízení GIBS. Udržuje kontakty s Robertem Šlachtou a s Jiřím Komárkem

 

Bývalí policisté napojení na struktury Andreje Babiše

Petr Vincenz  z ÚOKF Ústí nad Labem, nyní v Pentě. Přítel vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Udržuje kontakt s Jiřím Veselým z Agrofertu. Poskytuje informace Lidovým novinám, konkrétně Ondřeji Koutníkovi.

Jiří Veselý – z ÚOKFK Ústí nad Labem, nyní v bezpečnostní divizi Agrofertu, přátelí se s Vincenzem a poslancem za KSČM Zdeňkem Ondráčkem

Marek Foglar –  bývalý vedoucí policista z ÚOOZ. Ve shodě s  Babišovými zájmy vedl vyšetřování Oleo Chemical. Nyní je zařazen na VSZ v Praze jako analytik, ačkoliv tato funkce ani není v organizačním řádu VSZ.

Jaroslav Zeman a Jiří Herian – bývalí vedoucí na Správě hl. m. Praha, nyní v civilu, podílejí se na snaze zpochybnit vyšetřovatele Čapího hnízda.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner