Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se opět protáhne. Státní zástupce policistům vyhověl

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo  (ČTK)

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které hrozí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) obvinění z dotačního podvodu, se opět protáhne. Policisté totiž koncem prosince požádali o více času a dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch jejich žádosti vyhověl. Vyšetřování se tak protáhne nejméně do konce února. Ani to však nemusí být konečný termín.

„Státní zástupce policejnímu orgánu nestanovil jinou lhůtu pro skončení vyšetřování, tudíž by vyšetřování kauzy Čapí hnízdo mělo pokračovat nejméně do 28. února 2021. Tato lhůta nemusí být nutně konečná,“ řekl v pondělí novinářům mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Pavel Pafko (fnmotol.cz)

„V odůvodněném případě, pokud by nebyly provedeny všechny nezbytné úkony, může být lhůta prodloužena,“ doplnil Cimbala.

O více času už žádali policisté několikrát. Vyšetřování možného dotačního podvodu Andreje Babiše v souvislosti s farmou Čapí hnízdo se tak táhne už více než čtyři roky. Loni v září stíhání zastavil dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch, důvodem měl být nedostatek důkazů.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman následně využil svých kompetencí a rozhodnutí o zastavení stíhání premiéra Babiše zrušil jako nezákonné a předčasné. Zároveň však dal Šarochovi za pravdu, když nenašel dostatečné důkazy pro podání obžaloby a vyžádal si jejich doplnění. Babiš od začátku obvinění odmítá. Tvrdí, že jde o politickou kampaň proti němu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]