Vyšetřování na úřadu vlády: Policie se zabývá podezřením ze zpronevěry

Úřad vlády ČR, ilustrační foto (Rostislav Kaplan)

Úřad vlády ČR, ilustrační foto | FOTO: Rostislav Kaplan

Kriminalisté vyšetřují závažný případ zpronevěry na úřadu vlády. Podle policie zřejmě jedna z úřednic vytvářela faktury za fiktivní práce, přišla si tak údajně na několik milionů korun, zjistil web Seznam Zprávy.

Zpronevěřovat peníze měla podle webu pracovnice úřadu několik let, nelegální cestou si tak údajně polepšila o téměř osm milionů korun. „Věcí se zabýváme a je ve stádiu prověřování. Tedy zjišťujeme, jestli se trestný čin stal či nikoliv,“ potvrdil mluvčí pražských policistů Jan Daněk. 

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Podle Seznam Zpráv jde o zaměstnankyni vládního odboru komunikace o evropských záležitostech. Nesrovnalosti v účetnictví zjistila kontrola, po ní musela úřednice okamžitě odejít. Úřad vlády vzápětí podal trestní oznámení, prozradil webu zdroj, který je s případem obeznámen. 

Jeho slova potvrdila také mluvčí úřadu vlády Jana Adamcová. „V dané věci bylo úřadem vlády podáno trestní oznámení a se zaměstnankyní byl ukončen služební poměr. Bližší podrobnosti případu jsou v současné době předmětem úkonů trestního řízení,“ řekla webu.

Podle zdroje je o celé záležitosti informován také premiér Andrej Babiš (ANO). Samotný ředitel odboru evropské komunikace Igor Blahušiak zatím na dotazy nereagoval. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]