Vyšetřovatelé v Německu hledají další stopy v případu zmizelé Madeleine

repro: BBC.com

Madelaine McCann | FOTO: repro: BBC.com

Policie prohledává v Hannoveru pozemky v rámci vyšetřování 43letého muže podezřelého ze zmizení Madeleine McCannové. Informovali o tom podle BBC němečtí státní zástupci. Případ zmizení malé dívky není dořešen ani po třinácti letech, je však naděje, že rozuzlení by mohlo nakonec přijít.

Za hlavního podezřelého se podle zpráv z minulého měsíce označuje jistý Christian B. Je to sexuální delikvent, který je v současné době ve vězení v Německu kvůli obchodování s drogami.

Tříletá Madeleine z Velké Británie zmizela v roce 2007 během dovolené s rodiči v Portugalsku. Zmizela z hotelu v portugalském Algarve 3. května 2007 večer, když její rodiče odešli s přáteli do nedalekého baru. Její zmizení tehdy vyvolalo v celé Evropě velkou policejní akci.

Christian B. byl teď v červnu označen za hlavního podezřelého. Předpokládá se, že muž se nacházel v oblasti, kde byla Madeleine naposledy v Algarve spatřena. Policie uvedla, že podezřelý žil v Algarve opakovaně v letech 1995 až 2007 a v této oblasti pracoval. Také se tu dopouštěl vloupání do hotelů a obchodoval s drogami.

Němečtí státní zástupci již dříve prohlásili, že mají důkazy, které je vedou k přesvědčení, že Madeleine zabil právě Christian B., ale nejsou dost silné na to, aby byl postaven před soud.

Britská policie případ stále vede jako vyšetřovaný a Madeleine byla zahrnuta mezi „pohřešované osoby“, protože nebylo jasné, zda dívka je, nebo není naživu.

(BBC.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner