Rada pro rozhlasové a televizní vysílání po delší době opět řešila podněty proti TV Barrandov. Tentokrát se znovu jednalo o možném porušování licenčních podmínek, které má televize Jaromíra Soukupa nedodržovat tím, že nevysílá plnohodnotné zpravodajství. Jestli se tentokrát něco stane, nebo bude následovat pouze další dopis do komerční televize je zatím nejasné.

Rada již řešila několik prohřešků TV Barrandov, ale zatím nikdy nepřistoupila k pokutě, proto jsou její výstrahy Jaromíru Soukupovi k smíchu a ze členů RRTV si běžně dělává ve svých pořadech legraci.

Když se začaly množit stížnosti na to, že Soukup zrušil zpravodajskou relaci a místo ní umístil jeden ze svých tehdy 11 pořadů Moje zprávy, informoval předseda „velké rady“, že bude majitel TV Barrandov muset svého jednání zanechat, jelikož tím porušuje licenční podmínky.

Nestalo se téměř nic, Soukup místo zajištění nápravy prodloužil své Moje zprávy na téměř dvě hodiny. Aby si trochu Radu ukonejšil, raději však znovuangažoval Alex Mynářovou, kterou nechal těsně před půlnocí číst Naše zprávy.

To ovšem není zdaleka dostačující, neboť, jak poukazuje Rada, jednou denně je málo. „Rada coby ústřední správní úřad v rámci své působnosti rozhodla zahájit s provozovatelem Barrandov Televizní Studio a.s. řízení o přestupku z moci úřední pro možné porušení podmínek licence programu Televize Barrandov, kterého se mohl dopustit tím, že dne 21. ledna 2019 na programu Televize Barrandov odvysílal denní zpravodajský přehled pouze jedenkrát (pořad Naše zprávy), ačkoli další programové podmínky licence stanovují, že součástí programové skladby je denní zpravodajský přehled zařazovaný několikrát denně,“ píše RRTV v tiskovém prohlášení.

V praxi to znamená, že zpravodajskou relaci není možné odvysílat jednou, aby se neřeklo. Pokud by v tom chtěla TV Barrandov pokračovat, zřejmě se už bude o trochu hlasitěji hovořit o reálném odnětí licence televizi, která se pod Soukupovým vedením vyprofilovala jako prohradní a naprosto neobjektivní.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora