Výsledek auditu EK: Babiš musí vrátit veškeré dotace

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Česká republika musí vrátit veškeré dotace poskytnuté společnosti Agrofert od roku 2018. Rozhodla o tom Evropská komise (EK) na základě auditu. Rozhodnutí EK odůvodnila poukazem na skutečnost, že vazby českého premiéra Andreje Babiše na konglomerát Agrofert nadále přetrvávají.

Informaci uvedla Česká televize s odvoláním na Hospodářské noviny.

Eric Drooker

Výsledek předmětného auditu podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše zatím nikdo kromě ministerstev nemá. „Jsou dvě ministerstva, ze kterých jsou ty dotace vypláceny, musí se to řešit na domácí půdě,“ poznamenal Bartoš pro ČT s tím, že nebude-li snaha ilegální čerpání dotací zastavit, Piráti zváží návrh na hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, jeho průběh by však závisel na postoji vládní ČSSD a de facto vládních komunistech.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]