(irozhlas.cz) Až dosud české úřady nedokázaly odpovědět, kdy obdrží výsledky auditu Evropské komise, která v Česku z kraje roku šetřila možný střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD).

Nyní ministerstvo práce a sociálních věcí uvedlo, že návrh závěrečné zprávy by měl být dokončen do 14. června. Za zpoždění podle resortu může žádost o doplňující materiály.

Jak zjistil server iROZHLAS.cz, auditoři navštívili v Česku také ministerstvo průmyslu a Státní fond životního prostředí.
Na možný Babišův a Tomanův střet zájmů loni upozornila nevládní organizace Transparency International spolu s Piráty. Oba politici jakékoli pochybení opakovaně odmítli.

Původně měly výsledky auditní mise české úřady dostat do poloviny května, tedy týden před volbami do Evropského parlamentu. Za zavřenými dveřmi kontrolního výboru to v polovině dubna v europarlamentu alespoň prohlásil eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger. Když lhůta minulý týden uplynula, mluvčí komise označil dané datum za nezávazné.

Jak vyplývá z vyjádření Eckhardové, konkrétní termín pro zaslání stanoviska evropských auditorů je už na stole. Ani tato lhůta ale nemusí být konečná. „Konec lhůty pro zpracování návrhu zprávy nyní připadá na 14. června 2019. Pokud si tedy Evropská komise vyžádá další podklady, bude běh lhůty opět přerušen,“ doplnila mluvčí ministerstva práce.

(Celá zpráva ZDE.)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora