Výsměch a neschopnost. Denně umírají stovky lidí a premiér s prezidentem řeší pudink

Andrej Babiš s Milošem Zemanem (ČTK)

Andrej Babiš s Milošem Zemanem | FOTO: ČTK

Česká republika je ve velice vážném stavu. Denně umírají stovky lidí. Nemocnice kolabují. Očkování vázne. Podpora krachujících podnikatelů vázne. Stát se ohromně zadlužuje každý den. Vláda neví kudy kam. Ve všech ukazatelích ohledně čínského viru je Česká republika nejhorší na této planetě. A co řeší premiér a prezident na společné schůzce? Pudink.

Je v tom určitá symbolika. Jde o to, že nejvyšší ústavní činitelé nechtějí a neumějí řešit tuto krizi. Ponechme stranou, že prezidentem je člověk, který je rád, že ví, kde je, a premiérem totálně neschopný Babiš. V tak těžké chvíli by přeci bylo správné, aby premiér s prezidentem řešili důležitá témata, jak z krize, jak pomoci v nemocnicích, jak pomoci podnikatelům.

FORUM 24 (archiv)

Jestli Babiš nelhal (a tomu se dá dost těžko věřit), tak je naprosto neuvěřitelné, co řekl na tiskovce po setkání se Zemanem. Prý se bavili o českém předsednictví EU v roce 2022. Co to má být? To je pro ně teď ústřední téma? Dále řešili ruskou vakcínu, která nemá potřebná povolení, takže další zbytečné téma. No a to nejlepší je, že se bavili o tom, že Zeman jí pudink a že Babiš přibral.

Tak neschopného a zoufalého premiéra máme také kvůli tomu, že prezident, který by ho měl pokárat a měl by mu pomáhat, je spíše jeho fanouškem a zároveň na něj rád vytváří nátlak. Když by na něj měl tlačit, ať začne pořádně pracovat, vypráví mu o pudinku. Normální prezident, kdyby viděl, jak se Babiš a spol. trápí, zval by si premiéra a odpovědné ministry na kobereček. S vážnou tváří by s nimi řešil možnost předčasných voleb nebo výměnu premiéra. Totéž by řešil s opozicí. Chtěl by znát její názor na kroky vlády a návrhy, jak dál.

V České republice už zemřelo 25 tisíc lidí na čínský virus. Vláda zoufalců se dívá, jak přibývají další a další, jak narůstá státní dluh, jak krachují další a další podnikateleé. A prezident řeší pudink.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner