Výsměch mrtvým a tanec s rakví, video zaměstnanců hřbitova pobouřilo veřejnost

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Skon kohokoliv blízkého je pro jeho rodinu a přátele velmi citlivou záležitostí. Jedná se o moment, který je spojen s neskutečným žalem a bolestí. Proto je nepochopitelné, jak se zachovali pracovníci na hřbitově, o nichž informuje Derby Telegraph. 

Velkou vlnu pobouření vyvolalo video, které se objevilo na sociální síti TikTok. V něm totiž zaměstnanci hřbitova Nottingham Road v Derby v hrabství Derbyshire převádí, jak málo si váží mrtvých, o něž se mají starat. 

Místo toho, aby pracovníci hřbitova zacházeli s pozůstatky s dostatečnou úctou, na videu tančí s rakví, kráčí s podkresovou hudbou ze seriálu Živí mrtví či používají expresivní výrazy, které se rozhodně na takové místo nehodí. 

Místní noviny o incidentu informovaly městskou radu Derby, která hřbitov spravuje. Ta o incidentu nevěděla a nyní zahájila vyšetřování.

Anonymní čtenář novin, který na nepřijatelné chování zaměstnanců hřbitova Nottingham Road upozornil, uvedl: „Je to neúcta, necitlivost a plýtvání penězi zdejších daňových poplatníků. Dokonce i během pandemie projevují zvýšenou neúctu k mrtvým a pozůstalým, kteří truchlí.”

Chaddesdenský radní Rob Cooper řekl: „Videa, která mi dnes ukázali, by šokovala mnoho lidí, kteří mají své blízké pohřbené na hřbitovech spravovaných městskou radou Derby. Žádám, aby bylo zahájeno okamžité a úplné vyšetřování s cílem zjistit, kdo jsou lidé, kteří se na tom podíleli, kdy se to stalo a na jakých přesných místech se tato videa natáčela.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články