VÝSTAVA: 100 fotografií Sergeje Maximišina

Eric Drooker

Do 28. února 2016 je v galerii Art residence Zahradnik přístupná krásná a rozsáhlá výstava Sergeje Maximišina: 100 fotografií. Vystavené snímky zachycují převážně každodenní život v Rusku, ale také dění v Indii nebo na korejských hranicích.

Sergej Maximišin (*1964) je jedním z nejlepších ruských fotoreportérů, několikanásobným vítězem soutěže World Press Photo a mnoha ruských i zahraničních fotografických cen. Dětství strávil na Krymu, v roce 1982 se odstěhoval do Leningradu (dnes Petrohradu), v letech 1985–1987 sloužil jako fotograf v sovětské vojenské posádce na Kubě. V roce 1991 dokončil bakalářské studium fyziky na Leningradském polytechnickém institutu a pracoval ve výzkumné laboratoři galerie Ermitáž. V roce 1998 vystudoval fotožurnalismus na Univerzitě v Petrohradě a v letech 1999–2003 pracoval jako fotograf pro deník Izvestija. Od roku 2003 pracuje pro německou agenturu Focus. Publikoval v denících a časopisech jako The Times, Time, Newsweek, Parool, Liberation, Washington Post, The Wall Street Jornal, Stern, Business Week, Focus, Der Profile, Corriere della Sera, Izvestia, Ogoňok, Itogi a dalších.

Art residence Zahradnik, V Jámě 8, Praha 1
Galerii najdete takto: Vejdete do průchodu, přejdete dvůr, pak na schodiště a po schodech dvě patra dolů do podzemí.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner