Výstava Noviny podle Babiše pokračuje. MF DNES? Oligarchizace a propaganda, zaznělo na vernisáži

AUTOR: Rosťa Kaplan, Jan Pánik (FORUM 24)

V úterý 14. června jsme zahájili výstavu Noviny podle Babiše, která názorně ukazuje, jak to vypadá, když se médií zmocní oligarcha a politik v jedné osobě, tedy předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Právě 14. června proběhla v Písecké bráně vernisáž výstavy, kterou si můžete prohlédnout až do konce června. V neděli 26. června uplynulo devět let, kdy Babiš vydavatelství Mafra koupil a zařadil jej do holdingu Agrofert.

„Sofistikovaná propaganda by neměla působit jednoznačně, aby to každý poznal. V tom je Mafra, tedy Lidové noviny a MF DNES, docela sofistikovaná. I na chytré noviny to může působit jako nezávislé noviny,“ řekl novinář Marek Wollner, který upozorňuje na to, že v obou listech jsou po dávkách podávány kapky ideologie a propagandy. „Není to jako za socialismu, kdy vám dávali ideologii v plné dávce,“ dodal.

Vernisáž Noviny podle Babiše pořádá sdružení Free Czech Media a deník FORUM 24 v návaznosti na několik let pořádání debat se čtenáři po celé České republice. Ukazujeme lidem, jak Babiš zničil média a jak velkým ohrožením demokracie taková věc je. Nyní je čas doplnit, jak toxické by bylo, kdyby se takový člověk stal prezidentem.

Pokud chcete přispět na naši činnost, můžete tak učinit na čísle účtu: 4095439339/0800

Katalog výstavy zakoupíte ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]