Vystrašený Babišův europoslanec o skandálu a ostudě svého šéfa: Nemyslím si nic

Babišův europoslanec Ondřej Knotek (repro ČT)

Babišův europoslanec Ondřej Knotek | FOTO: repro ČT

Dokonalou a současně bohužel velmi smutnou ukázkou toho, jak to v hnutí ANO funguje s vlastním názorem, je europoslanec Ondřej Knotek. Ve vysílání ČT mu moderátorka Světlana Witowská položila jednoduchou otázku, co si myslí o tom, že jeho šéf říká o dvou českých europoslancích, že jsou udavači, a o německé europoslankyni hovoří jako o pomatené ženě. Knotkova odpověď překvapila nejednoho diváka. Video se teď šíří po sociálních sítích, je proto vhodné na něj znovu upozornit.

Ondřej Knotek si totiž nemyslí nic. Taková je svoboda názoru v hnutí ANO. Členové vůbec nejsou vyděšení, vůbec se nebojí, svou odvážní a svobodní lidé. Jen o kauzách a skandálech svého šéfa a majitele hnutí si nemyslí nic. A kdo je europoslanec Ondřej Knotek? O jeho názorech toho mnoho k dohledání není. Obecné informace hovoří o tom, že před zvolením byl manažerem kvality v zahraniční firmě, chvíli pracoval také u Policie ČR a v minulosti byl členem Pirátské strany, za niž se dostal do zastupitelstva Mariánských Lázní. To mu bylo zřejmě dostatečnou průpravou na to, aby se stal europoslancem.

Základní plat europoslance činí přibližně 175 tisíc korun měsíčně. Za každý den jednání europarlamentu má nárok na diety ve výši 8200 Kč, na chod své kanceláře dostává 116 tisíc korun měsíčně a na zaplacení svých poradců a asistentů až 630 tisíc měsíčně. Za tyhle peníze už by Ondřej Knotek nějaký ten názor snad mít mohl. Ale asi ne.

Knotek svým nenázorem zdatně dohání Taťánu Malou. Poslankyni, která byla pár dní ministryní spravedlnosti. Do doby, než se zjistilo, že opsala diplomku o králících. „Ministryně spravedlnosti“ Malá se do historie zapsala výrokem o tom, že vyšetřování Andreje Babiše by mělo být pozastaveno po dobu výkonu jeho státnické funkce. „Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky, nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“ prohlásila. Malá měla alespoň názor. Knotek ho zatím asi hledá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]