Vystrčil vyhrál. Díky. Zvolení Nagyové (ANO) by bylo ostudou evropského formátu

Miloš Vystrčil na 30. kongresu ODS (ODS / se souhlasem)

Miloš Vystrčil na 30. kongresu ODS | FOTO: ODS / se souhlasem

Je to celkem záhada, proč se náš nejambicióznější oligarcha Andrej Babiš rozhodl prosadit svoji manažerku Janu Nagyovou ve volbách do senátu. Investoval do toho mnoho peněz, práci svých marketingových expertů a také hodně salámů ze svých uzenářských továren.

Co si vlastně myslel, že by mu vítězství jeho zaměstnankyně přineslo? Asi jen jakési hezké pocity a symboly síly. Těžko říci. Zato víme jistě, co by to přineslo nám, tedy celé České republice: obrovskou ostudu celoevropského formátu. Proto se sluší poděkovat voličům na Jihlavsku, že naši zemi před touto ostudou ochránili.

Jana Nagyová je spolu s Andrejem Babišem obžalovaná z dotačního podvodu. Zvolení bývalé manažerky Farmy Čapí hnízdo by výsledek soudu z faktického hlediska pravděpodobně nijak neovlivnilo. Nagyová si ovšem zřejmě vážně myslela, že by si mohla vydobýt beztrestnost. Vždyť nám nedávno s odzbrojující prostomyslností sdělila, že po svém zvolení vstoupí do senátu a „požádá o imunitu“. Kvůli tomu ostatně kandidovala. Aby nešla do vězení.

Sdělení, které by tím naše země vyslala do světa, by mělo bezprecedentní obsah. Kandidátka do horní komory a její voliči tím prostě řekli, že podle nich je smyslem voleb popřít právo. Něco tak barbarského nemá v civilizovaném světě žádnou obdobu. Volební program Babišova pseudohnutí se tak dá lapidárně vyjádřit větou „krást se může“. 

Voliči paní Nagyové dostali salám a za to se zachovali jako oslové. Žádný další přínos než výsměch soudu a právu by jejich volba mít nemohla. Jana Nagyová je kromě své lásky k vůdci zcela prázdná bytost. Senát by ji přitom samozřejmě k soudu brzy vydal.

Vítězství Miloše Vystrčila je jednoznačné a na to, že jde o vládního politika v době složité krize, je to vítězství naprosto vynikající. Ten pravý obdiv si ale zaslouží jeho voliči na Vysočině. Zachovali se disciplinovaně a zodpovědně. Z hlediska rozložení sil není ani tak důležité, zda tím pomohli vládní koalici. Oni pomohli celé České republice. Velké poděkování!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články