Vystrčil Zemana zvládl. Číňanům z Hradu šéf Senátu nepodlehl ani neustoupil

Jednání Miloše Vystrčila s Milošem Zemanem  (Twitter J. Ovčáčka)

Jednání Miloše Vystrčila s Milošem Zemanem | FOTO: Twitter J. Ovčáčka

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil zvládl obtížné jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Nenechal se zastrašit. Jako druhý nejvyšší ústavní činitel ČR i nadále trvá na tom, že Česká republika má být suverénní zemí, a ne sluhou Číny. Vystrčil šel za Zemanem s tím, že chce, aby mu prezident vysvětlil, jak se výhružný dopis Číňanů dostal z podatelny Hradu do rukou jeho předchůdce Jaroslava Kubery. Vystrčil na tiskové konferenci uvedl, že podle Zemana je v pořádku, že Číňané dopis doručili na Hrad a ten potom výhrůžky předal Kuberovi.

Jednání se Zemanem, který je – mírně řečeno – dlouhodobým propagátorem Číny, muselo být složité. Nicméně Miloš Vystrčil obstál. Na tiskové konferenci konstatoval, že se v základních pohledech na kauzu úmrtí Jaroslava Kubery, výhružného dopisu atd. rozcházejí. Jasně řekl, že jeho cesta na Tchaj-wan se stává stále reálnější, a projevil radost nad tím, že země má novou demokraticky zvolenou prezidentku. Číňané musejí šílet.

Šéf Senátu na tiskové konferenci také řekl, že i na něj už Číňané tlačili, aby si nedovolil gratulovat nové prezidentce Tchaj-wanu. Na přání a požadavky Číňanů ale Miloš Vystrčil, jak se zdá, kašle. A to je dobře. Je naprosto nepřípustné, aby zaměstnanci velvyslanectví bolševické Číny vytvářeli nátlak na druhého nejvyššího ústavního činitele ČR a doporučovali mu, co má a nemá dělat.

Aktuální kauza a chování Miloše Vystrčila opět dokazují, jak moc důležitý je Senát. Kdyby tu nebyl, byla by Česká republika už zcela v rukou Číňanů, Rusů a postaviček typu Andreje Babiše a Vratislava Mynáře. Miloš Vystrčil si zaslouží podporu a poděkování. Jen tak dál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]