Vystrčil zničil Babiše v debatě. Premiér opět ukázal, že na inteligentního soupeře nemá

Andrej Babiš a Miloš Vystrčil (repro FTV Prima)

Andrej Babiš a Miloš Vystrčil | FOTO: repro FTV Prima

Ve druhé části Partie Terezie Tománkové na FTV Prima se střetli premiér Andrej Babiš a předseda senátu Miloš Vystrčil. Předseda vlády debatu naprosto nezvládl. Jeho marketingový tým ho sice připravil, přesto ale blábolil, přecházel do slovenštiny, rozčiloval se a naprosto nebyl schopen reagovat na nic z toho, co Vystrčil říkal.

Babiš Vystrčilovi skákal do řeči a používal své naučené argumenty z papírů od Marka Prchala. Předseda senátu reagoval klidně a věcně. Premiér, který se bojí chodit do debat s celou řadou zástupců opozice, ze sebe znovu udělal šaška. Není se tedy čemu divit, že obvykle je ochoten do televize chodit pouze sám a že dává pravidelné rozhovory jen svým vlastním nebo spřáteleným médiím.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Vystrčil na Tchaj-wanu řekl, že jde i o narovnání páteře České republiky. „Já mám rovnou páteř,“ opakoval stále dokola Babiš. Pak zase odmítl, že by senát byl pojistkou demokracie, a uvedl, že on sám mluví o České republice vždycky v superlativech. „Proč mluví o ohrožení nějaké demokracie?“ ptal se Babiš a neustále zdůrazňoval, že Vystrčil „nepochopil velký svět“. Zjevně jej tedy pochopil Babiš, o kterém čas od času hlasuje europarlament kvůli jeho skandálnímu střetu zájmů.

„Bohužel pan premiér to nepochopil a zřejmě toho ani není schopen. Pokud chceme být svobodnou zemí, musíme tady mít svobodu a demokracii,“ poučil Vystrčil Babiše. Podle něj se politici mají snažit, aby země a její firmy nebyly vydírány totalitní velmocí. „Vy tu svobodu a demokracii klidně prodáte, když vám to v tom okamžiku přinese nějaké hlasy,“ řekl premiérovi. „Já vím, že je pro některé lidi těžké pochopit, že něco dělá pro tuto zemi,“ zdůraznil Vystrčil.

Komunisté vyzvali, aby ministr zahraničí Tomáš Petříček označil Vystrčilovu cestu na Tchaj-wan za nulitní, jinak ať odstoupí. „Nebudu to komentovať! Nebudu nijak reagovat! Možno se panu předsedovi povede… Nám se teda povede… Je to nesmysl,“ blábolil Babiš. Chvílemi bylo evidentní, že premiér prostě není schopen dát dohromady jedinou souvislou myšlenku.

Vystrčil připomněl, že Tchaj-wan v Česku vytvořil 24 tisíc pracovních míst, Čína 4 tisíce. Babiš v reakci na to demagogicky prohlásil, že podle předsedy senátu „mají USA křivou páteř“.

Miloš Vystrčil znovu ukázal, co je Andrej Babiš zač. Zejména to, že naprosto nerozumí obsahu slov, jako jsou svoboda a demokracie. Premiérem je ale bohužel stále ještě Babiš. A proto to v Česku vypadá tak, jak to vypadá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]