Fakta a lži o komunismu. Kupte si knihu, díky níž nezapomeneme na zločiny normalizace

Fakta a lži o komunismu (FCM)

Fakta a lži o komunismu | FOTO: FCM

Kniha Fakta a lži o komunismu s podtitulem Co byla normalizace, reflektuje polemiku s některými historiky, kteří zločinnost této doby bagatelizují, a vy si ji můžete již dnes objednat na e-shopu FORUM. Na vydání této knihy nám ve sbírce na serveru Hithit.cz přispělo 300 lidí částkou téměř 220 tisíc korun. 

V předchozích letech v Česku proběhla vskutku zvláštní diskuze, která relativizovala zločiny komunismu během normalizace. To je věc, kterou nelze tolerovat. Historik Ladislav Kudrna připravil ve spolupráci se spolkem Free Czech Media a deníkem FORUM 24 knihu textů, v nichž reaguje na relativizaci zločinů období normalizace. V předchozích letech téma otevřel například děkan filozofické fakulty Michal Pullmann. Kniha přináší ucelený pohled, který jasně dokumentuje zločinnost komunistického režimu.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Kromě Ladislava Kudrny přispěli svými texty například Petr Blažek, Pavel Žáček, Jan Rychlík, Zdeněk R. Nešpor nebo Antonie Doležalová. Jedná se o ucelený pohled na zločiny normalizace, kniha obsahuje spoustu zajímavých fotografií a navíc také články novinářů, kteří se debaty s Michalem Pullmannem zúčastnili. Třicet let po sametové revoluci tu máme situaci, kdy někteří lidé tvrdí, že se „zase tak moc nestalo“ – a to nemůžeme nechat jen tak, zejména s ohledem na disidenty, politické vězně a emigranty, jimž komunisté zničili život.

Ladislav Kudrna je český historik s odborným zaměřením na období komunismu v Československu, zejména hudebního undergroundu dob normalizace. Je také spoluautorem publikace Kniha v barvě krve, zabývající se násilím proti undergroundu za minulého režimu. Nově také povede Ústav pro studium totalitních režimů.

Spolek Free Czech Media se podílí na tvorbě obsahu nezávislého deníku FORUM 24. V minulých letech vydal již čtyři knihy. Jejich zakoupením přispějete na naši činnost.

Obrana před Babišem

V zemi babišismu a buranokracie

Češi mezi pravdou a lží

Miroslava Němcová: První dáma české politiky