Vyvadil: Být středověkým panovníkem, Halíka bych nechal zlikvidovat. Smůla, že…

Eric Drooker

Jiří Vyvadil, od dob boje proti americkému konvoji zvaný též Velitel, se opět vyslovil k politickému dění. Sám o sobě není Vyvadil a jeho prohlášení nic, co by mělo otřást světem. Pozoruhodné je to jako sonda do duše lidí, kteří se obdivují osobám, jako je momentální prezident Zeman a momentální prezident Putin.

Na svém Facebooku se 18. listopadu velitel zvláště rozjel. Třeba: „Halík. Patrně je to kněz, ale za středověku by to byl hlavní inkvizitor. Neskutečně nenávistný, závistivý zlý člověk. Být světským panovníkem v oné době, nechal bych ho zlikvidovat. Dnes to bohužel nejde…“

Tak co se dá dělat. Ale není třeba si zoufat, na širé Rusi, kam Vyvadil a další se slzou v oku vzhlížejí, dělají pro obnovu středověku mnohé a kosmické rakety na tom nic nezmění. Není to ještě ztracená záležitost.

Na Parlamentních listech se aktuálně vyslovil ke svátku 17. listopadu: „Už před několika lety se mi začalo z těch opakujících a čím dám tím více nudných oslav dělat tak trochu špatně a letos se stalo zřejmé, že jejich jediným cílem je veřejně a pochopitelně zbytečně bojovat proti prezidentu Zemanovi a nejsilnějšímu politickému hnutí dneška ANO Andreje Babiše. A tak přichází slovo za slovem slova o nové totalitě, oligarchii, hulvátství atd…“

Na to ovšem tyto temné síly doplatí, prorokuje Vyvadil a soudí: „A zatímco je Václavák zaplněn protizemanovskými a protibabišovskými nadšenci, stejně jako je dnes celá Amerika, ovšem brutálněji zaplněna v ulicích protitrumpovskými liberálně fašistickými bojůvkami, oba pánové, Zeman i Babiš, mohou být v pohodě… Miloš Zeman opět bude mít 57 – 60 % podpory a ANO Andreje Babiše bude dál směřovat k vítěznému výsledku v příštích parlamentních volbách. A to je správné vyústění…“

Tak jistě. To je mentalita tohoto typu lidí. Přítelíček KGB a sprostý a ulhaný člověk má být pode nich prezidentem. Agent Stb, nomenklaturní komunistické dítko a oligarcha tyjící ze státních dotací, který své podnikání začal záhadnými penězi, má vyhrát ve volbách. To je svět, kterého jsme se dočkali 27 let po listopadu. Postkomunistické pařeniště prapodivných existencí, z kterého vylézají ruští a čínští švábi a hledají si potravu.

Nejde o jednoho Vyvadila, Vyvadil je symptom, způsob myšlení, jaké mají frustrovaní jedinci, kteří budou spílat všem politikům. Jsou ve svém životě nešťastní a vždycky budou a hledají viníka. Ale smůla. Ke korytu se totiž nedostanou, ani kdyby tady Putin zřídil svou gubernii. Korýtka totiž v takovém případě dostanou jiní. Tihle jedinci skončí asi jako hloupí čeští fašisté za protektorátu. Nebudou k ničemu, protože každá nová moc potřebuje slouhy, kteří jsou sice bez páteře, ale zároveň aspoň trochu inteligentní, což tady nelze očekávat.

Pak jsou tu ještě osoby jako Václav Klaus, které těžce nesou, že už nejsou na výsluní, tak se jezdí slunit tu na konferenci Rhodos, tu na nějakou akci AfD do Německa, kde dělají ozdobné fíkusy a připadají si velicí.

Zakomplexovaní trpaslíci toužící po moci se opírají o masy, které sestávají také ze zakomplexovaných trpaslíků. Teď jim vzešlo nové slunce a všichni se opájejí tím, jak jim přinese nový svět na talíři Donald Trump. Nepřinese jim samozřejmě nic, jen jim sdělí, že mají ze svých daní platit víc na NATO, jak to měli dělat už dávno. Bude to velká frustrace. Kde pak najdou všichni přátelé Ruska a zemanovci nějakého nového Mesiáše, těžko říct.

Bude to zábavný a současně tragikomický pohled.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články