Vyvadil: My to těm havlistickým parchantům ještě nandáme

Eric Drooker

Aby bylo jasno, osoba Jiří Vyvadil není důležitá. Dokonce je spíš škodlivá, protože budí dojem, že bojovníci proti konvojům jsou takoví poněkud vyšinutí moulové. To oni pochopitelně jsou. Je také velmi zdravé Vyvadilovu domobranu oddémonizovat, jejich duše je totiž skutečně směšná. Oni však představují pouze jednu vrstvu odpůrců. Ti důležitější jsou nadáni pevnějším duševním zdravím a ti, kteří mají „ideály“ (tedy zastavit americký imperialismus), se pokusí jich dosáhnout. Bude jim stačit vzbudit v zemi nechuť a trochu toho zmatku a odvést pozornost jinam.

I prorok Vyvadil, který sám do zaslíbené země nevstoupí, protože pro vedení ruského protektorátu (nebo gubernie či českomoravské svazové autonomní oblasti) si jednou najde carství příčetnější lidi, dovedl celkem vystihnout, o co jde.

Velitel napsal:

„Přátelé, zcela nesporně budou všichni proameričtí havlisté proti nám útočit. Drobnou bitvu se jim podařilo získat. To uznávám. Ale základ je v tom, že musíme vystoupit z NATO. Naše skupina bude extrémně sledována. Chtěli žertovat, tak to řekněmě natvrdo. Jestli projede, nebo neprojede pár OT, je vlastně nepodstatné. My už nechceme, aby zde jednou provždy jakákoliv vojska NATO projížděla, protože žádáme vystoupení z NATO. Prosím plakáty v angličtině s tímto tématem. My to těm havlistickým parchantům ještě nandáme.“
Tolik citát.

Hlavně z NATO pryč, soudruzi
Proč by plakáty měly být v angličtině, není jasné. Nejspíš pro někoho, kdo umí anglicky a neumí česky. Takže třeba pro americké vojáky nebo pro ruské publikum. Pak by ale bylo působivější, kdyby se to napsalo rusky. Pro přátele Ruska by to neměl být problém. Možná ale bude, protože revolucionáři mladší generace už rusky neumí.

Všechno to ale má být přípravná palba na idealistický cíl, kterým by bylo úplné vstoupení z NATO. Protože to není realistické, mohl by někdo vymyslet, že třeba vystoupíme jen z vojenských struktur. Nebo se najde nějaká líbivá formulace, třeba že bychom měli vyhlásit neutralitu. Zní to skoro stejně dobře, jako když se mluví o „vládě odborníků“. Fungovat to nemůže, ale je to dobré heslo. Neutralita není něco, co si země sama určí, musí na tom být nějaká mezinárodní shoda, kterou si nemůžeme vynutit.

Stejně tak líbivě zní, že nemáme poklonkovat velmocem a máme jít suverénně vlastní cestou. Jak se to dělá, zatím ale nikdo na světě nevymyslel. Nakonec už nám zbývá jen ta „finlandizace“. Výsledek by byl asi ten, že zima tu bude asi jako ve Finsku, Rusko nám bude do hodně věcí mluvit a my na oplátku nebudeme smět mluvit do ničeho Rusku. Bude nám ovšem chybět aspoň to studené moře. V čem by tedy bylo to zlepšení, není jasné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]