Významní umělci opouštějí Spotify. Kvůli možným dezinformacím o covidu

Neil Young (Profimedia)

Neil Young | FOTO: Profimedia

Zpěvačka Joni Mitchellová následuje Niela Younga a žádá odstranění svých skladeb ze streamovací služby Spotify. Kanadské hudebnici vadí, že se na platformě objevují podcasty, které šíří dezinformace o covidu-19. Informaci přinesl server BBC.

„Nezodpovědní lidé šíří lži, které stojí lidi život,“ napsala na svém webu. V pondělí Young uvedl, že si Spotify musí vybrat buď jeho, nebo podcasty Joea Rogana. Toho obviňuje z dezinformačních příspěvků. Mitchellová, mezi jejíž hity patří například Big Yellow Taxi, ve svém pátečním vzkazu uvedla, že je solidární s Neilem Youngem a s „celosvětovou vědeckou a lékařskou komunitou“.

()

Na rozdíl od svého dlouholetého přítele ovšem Rogana nejmenuje. Sdílí však odkaz na otevřený dopis podepsaný skupinou vědců a lékařů, který kritizuje společnost Spotify za to, že hostuje Roganův podcast Joe Rogan Experience.

Dopis obviňuje Rogana z šíření řady zavádějících tvrzení a vyvolávání nedůvěry ve vědu a medicínu. Zároveň v něm vědci vyzývají společnost Spotify, aby „přijala opatření proti dezinformacím, které se na její platformě stále objevují“.

Neil Young v pondělí obvinil Spotify z „šíření falešných informací o vakcínách což může způsobit smrt těm, kteří jimi šířeným dezinformacím uvěří“. Ve středu společnost souhlasila s odstraněním jeho písní z platformy a uvedla, že doufá, že se brzy rozhodne vrátit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]