Významný obchodní řetězec nabídl pomoc s distribucí nové vakcíny

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Nově schválená vakcína proti covidu-19 se postupně šíří po Velké Británii. Stále je ovšem tempo očkování daleko za předpoklady, proto je třeba zrychlit. Kvůli tomu se podle listu Daily Mirror nabídla společnost Tesco, že k distribuci vakcíny poskytne své chladírenské vozy. Pro řetězec supermarketů se jedná o významný krok, své zákazníky na ostrovech totiž v posledních dnech hned dvakrát naštval.

Tesco informovalo britskou vládu, že je připraveno podat pomocnou ruku. Jeho infrastruktura prý umožňuje, aby ve speciálně vybavených vozech distribuovalo vakcínu po celém Spojeném království. Tím by měl největší maloobchodní řetězec v zemi pomoci zrychlit proočkování obyvatel.

Pokud by se měl dodržet plán a do dubna by měly nově schválenou vakcínu od firmy AstraZeneca dostat miliony Britů, je podle odborníků nutné, aby s distribucí pomohl i soukromý sektor. Richard Wilding, profesor na Cranfield School of Management, pro britský deník Telegraph řekl: „Očekával bych, že uvidím armádní odborníky na logistiku, kteří dokážou, společně s komerčními operátory, velmi rychle zvýšit distribuci. Věřím, že při takové spolupráci může vakcínu během několika měsíců dostat každý, kdo ji potřebuje.“

Supermarket by s rozvozem nové vakcíny mohl pomoci díky tomu, že není třeba ji uchovávat při teplotě minus 70 stupňů Celsia, jako je tomu u látky od společností Pfizer a BioNTech. Vláda však zatím na nabídku nezareagovala. 

Tescu by se medializovaná pomoc v boji proti koronaviru velmi hodila. Brity totiž za posledních několik dní hned dvakrát zklamalo. Nejprve se zákazníci rozčilovali kvůli zkaženým krocanům a krůtám, které si ve známém supermarketu koupili na sváteční vánoční oběd. Podruhé kritizovali někteří lidé Tesco za to, že odmítá rozvážet objednané nákupy a „vymlouvá se“ na sněhovou kalamitu. A to i v místech, kde jiné firmy s dovážkou fungovaly zcela bez problémů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]