Výzva Babišovi: Tak nám ukažte, jak funguje rezervace očkování, píše Pospíšil

Jiří Pospíšil (Evropská unie)

Jiří Pospíšil | FOTO: Evropská unie

Debakl rezervačního systému na očkování rozčilil řadu opozičních politiků, mezi nimi i europoslance Jiřího Pospíšila, který poté uveřejnil výzvu předsedovi vlády Andreji Babišovi. V té připomíná, že během koronavirové pandemie selhala celá řada dalších věcí, například chytrá karanténa nebo trasování. Text zveřejňujeme v plném znění.

Náš pan premiér razí heslo, že UKÁZANÁ PLATÍ! Tak pojďme na to. V České republice máme celkem 400 tisíc seniorů ve věku 80+. Termín očkování si stihlo zarezervovat dva tisíce z nich. Nebudu dnes dělat fóry à la „best in rezervace“. Myslím, že pomalu, ale jistě nás všechny humor opouští.

A tak vyzývám vládního „zmocněnce“ pro očkování Andreje Babiše, který se chvástal tím, že má s resortem zdravotnictví celoroční zkušenosti, aby už je konečně, dle svého předvolebního hesla, UKÁZAL!

Protože jediné, co od začátku vidím já, je následující:

1. „chytrá“ karanténa, která nefunguje (a ve které slovo „chytrá“ je opravdu navíc!).

2. trasování, které v této zemi ani fungovat nezačalo!

3. výsměch občanům v podobě kampaně za 50 milionů, která měla zlepšit vládní komunikaci o koronaviru.

4. střídající ministry zdravotnictví, kteří se mění v závislosti na tom, jak moc ochotní jsou ohýbat hřbet.

5. neambiciózní očkovací strategii, kterou jsme se místo „dobře opsat“ rozhodli „špatně vymyslet“.

6. kampaň na očkování, která nás sice už stála 2 miliony, ale ničemu zatím nepomohla skoro polovina (45 %) lidí nemá zájem se očkovat!

7. podpultové vakcíny pro papaláše jak za Husáka v poměru 1000ks pro úředníky ze Státního zdravotního ústavu / 2000ks pro nejohroženější skupinu obyvatel.

8. permanentní nedostatek pomůcek, kapacit a personálu, který je na pokraji svých sil.

9. a to vše lemuje permanentní PR masáž a lži, které postupně od Andreje Babiše chytli i další členové vlády a koaliční partneři.

Bohužel, tahle UKÁZANÁ PLATÍ!

Takže jednou provždy, pane Babiši: nejsme v ničem nejlepší, neberou si z nás ostatní země příklad, nezvládáme to! Zkrátka a dobře “naše země nevzkvétá” a není to kvůli lidem, jejich nezodpovědnosti, nedisciplinovanosti a dalším věcem, na které se to často snažíte shazovat.

Je to kvůli Vám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články