Výzva: Bojkotujme bojkot a protestujme proti protestům

()

AKTUALIZUJEME INFORMACE

V redakci Svobodného fóra a sídle sdružení Free Czech Media v Praze proběhla schůzka aktivistů z několika občanských iniciativ, kteří připravují akce na podporu průjezdu spojeneckých vojáků a chtějí zabránit falešnému dojmu, že Češi vystupují proti cvičení NATO a podporují agresivní politiku Ruské federace. Takový dojem by mohl vzniknout, kdyby televizní kamery světových televizí neměly jiné záběry než protestní akce proruských radikálů.

Občanští aktivisté, kteří podporují západní směřování České republiky a spojenectví se Spojenými státy a dalšími zeměmi Severoatlantické aliance došli při schůzce k několika závěrům:

– V místech, kudy bude projíždět konvoj americké armády a kde bude také hrozit riziko ostudných akcí proruských extremistů, vzniknou záchytné body, které  nazýváme „czechpointy“, po vzoru armádních checkpointů. Tam se budou sdružovat čeští příznivci americké armády s transparenty na podporu spojenců.

– Naše skupina, kterou tvoří mimo jiné organizátoři listopadových protestů proti Miloši Zemanovi, se nepasuje do role jediného řídícího centra, ale chce iniciovat oblastní koordinační skupiny a chce nabídnout lidem informace a metody „protestu proti protestům“ proruských extremistů a vyjádření podpory našim americkým spojencům.

– Informace o doporučovaném postupu a o místech, kde budou příznivci západního směřování ČR vyjadřovat své postoje, budou zveřejněny v pondělí večer na Svobodném fóru, na facebookových profilech iniciativ a jejich webových stránkách. Mediální podporu přislíbilo také Echo 24.

– Propojíme se s dalšími skupinami, které již rozjely podobné akce. Za dobrý nápad považujeme nabízet vojákům dobře vychlazený Prazdroj, účast historických vozidel americké armády a harleyářů. Smyslem takového přístupu je jednak nadhled a jednak marginalizace proruských extremistů a odpůrců NATO.

– Jakmile obdržíme podrobnější informace o průjezdu konvojů a o akcích, které chystají přátelé Kremlu, dohodneme se na organizaci autobusů, jež by dopravily naše lidi na „czechpointy“.

– Všem doporučujeme, aby k akcím přistupovali s humorem a klidem. Bez urážek a fyzických střetů.

 

Schůzky se zúčastnili: Martin Přikryl a Ondřej Puczok – Podhradí (Červené karty), Jakub Pitron – Noviny České, Tomas Peszynski – Pražský Majdan, John Bok – spolek Šalamoun, Robert Pecka – Vítání americké armády a Pavel Šafr za Svobodné fórum.

K akci se připojil Klub na obranu demokracie (předseda Bohumil Doležal).

Koordinaci s dalšími iniciativami a poskytování informací si vzal na starost Jakub Pitron, mail:  jakub.pitron@gmail.com.

 

Sledujte Svobodné fórum, zprávu budeme nadále aktualizovat!

 

PÚVODNÍ ZPRÁVA a VÝZVA:

Na českém internetu se množí stránky, na nichž proruští aktivisté organizují bojkot amerického vojenského konvoje, který projede Českou republikou v dnech 29. března až 1. dubna. Vesměs se jedná o mladé komunisty a další příslušníky radikální levice. Zprava je ovšem podporují extremisté sdružení kolem webu Protiproud, který provozuje dlouholetý spolupracovník Václava Klause Petr Hájek.

Aktivisté vytvořili tři regionální operační skupiny, které pracují v Praze, v Brně a v Ostravě. Připravují údajně nákladní automobily, které mají na trasu vojenského konvoje sypat hnůj a vytvářet zátarasy.

K této situaci vydává redakce Svobodného fóra následující výzvu:

Průjezd spojeneckých vojáků, který schválila česká vláda, se nesmí zvrhnout v mezinárodní ostudu naší země. Jestliže pár tisíc proruských aktivistů uspořádá hlasité protesty proti našim spojencům před kamerami světových televizí, vznikne falešný dojem, že se celá naše země staví na stranu Ruska a podporuje jeho imperiální ambice.

Naše země patří svojí kulturou a svými tradicemi k západní civilizaci. Po pádu komunistického režimu jsme se rozhodli vstoupit do politických i vojenských struktur demokratického Západu. Na tomto rozhodnutí není důvod nic měnit a naše vazby k rodině západních demokracií je třeba znovu posilovat.

V tomto kontextu je třeba aktivně bránit prokremelským aktivistům, aby Českou republiku diskreditovali. Je nutné zabránit ostudě. Proto nyní vzniká široká koalice občanských iniciativ, které se budou snažit bojkotovat bojkot a protestovat proti protestům. A chtějí ukázat, že Češi si zaslouží své místo mezi ostatními civilizovanými národy.

Ještě dnes, tedy v pátek 20. března, se sejde organizační skupina, která posoudí možnosti efektivní obrany naší společnosti před hrozící ostudou. K akci se připojili zástupci těchto iniciativ: Listopad ještě neskončil, Klub na obranu demokracie, Pražský Majdan, spolek Podhradí, stránka Vítání americké armády. Mediální podporu přislíbilo Echo24 a Noviny České.

Vyzýváme další iniciativy i jednotlivce, aby se k nám připojili. O našich plánech vás budeme včas informovat.

Svobodné fórum

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com