Výzvy svých stoupenců k věšení u silnic šéf SPD Okamura nemaže

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura (ČTK)

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Tomio Okamura je zjevný kolaborant s kremelskou mocí a snaživě opakuje všechno, co agentura TASS, hlásná trouba Putinova režimu, po vůdci Putinovi opakuje.

Teď Okamura na svém facebooku zase oddaně posloužil. Píše:

„Pokud kvůli USA a Ukrajině začne válka s Ruskem, Bůh opatruj Českou republiku. V posledních dnech a týdnech roste nebezpečí války. Po urážce prezidenta Putina od prezidenta USA Bidena Rusko stáhlo svého velvyslance z USA. Krachem a vážným porušením diplomatického protokolu skončily rozhovory mezi USA a Čínou. V těchto dnech roste nebezpečí, že válka začne na Ukrajině. Ukrajina neplní takzvané Minské dohody o urovnání konfliktu na území Luhanska a Doněcka… V minulém týdnu ukrajinská armáda a povstalecké milice výrazně zvyšují napětí na linii fronty. Ukrajinské drony zabily malého chlapce na povstaleckém území a Rusko oznámilo tvrdou reakci na případný útok Ukrajiny na povstalce. Na Ukrajinu míří transportní letadla USA a na druhé straně Rusko posiluje své síly. V Baltském moři dochází k pokusům o komplikaci stavby plynovodu Nord Stream 2. Do lodě podílející se na stavbě narazila polská loď.“

FORUM 24 (archiv)

Pak náznaky, ani ne moc jemné, že je Ukrajina jako stát vůbec tak nějak podezřelá: „Ukrajina je rozdělená země kulturně, nábožensky i politicky. Dříve bylo toto území rozděleno mezi Polsko, Rusko a Turecko. Později, v 18. století, ji plně ovládlo Rusko. Současná Ukrajina je výtvor bolševiků, kteří rozdělili ruské impérium na republiky Sovětského svazu. Snaha především USA využít jí proti Rusku je nebezpečná hra ohrožující nejen budoucnost Ukrajiny, ale i Evropu. Pokud se to USA podaří a v Evropě vznikne opět válka, Ukrajina přestane existovat a Bůh opatruj Českou republiku.“

Reakce pod Okamurovým příspěvkem skutečně stojí za to. Například (jazykově neupravujeme):

Ano, Bůh opatruj nás všechny, NATO a naši šílení poliitici dohromady s EU nás ženou do války . A bohužel už je i pozdě na vystoupení z těchto organizací. Protože nejen vládnoucí garnitůra ale i opozice ta je ještě víc pro únijní a pro americká. A to je velký průšvih.

Putin držel —-Mír Po zvoleni nového Prezidenta USA Začíná peklo ve světě

Hlavně aby při poklidném bombardování ruského území, nenapadlo Rusy USA zákeřně napadnout.

Ne bůch opatruj ti co nás do ní vtáhli. Proto že je potřeba tyto válečné štváče věšet na stromech podél silnic

Když si zde pročítám ty komentáře, tak je vidět kolik lidí je zaslepeno Vztahy s Čínou a Ruskem jsou hodně na hraně díky EU a USA a teď ještě ten cvok co je v Bílém domě…. Tyto vztahy zacházejí do extrémů a jak je vidno, tak lidi si myslí že nás jakási vyšší moc ochrání… Bylo by dobré kdyby se tyto země uzavřeli před okolním světem, ale toto se nestane díky provokacím, takže se můžeme těšit na nejhorší….

Ukázka snad stačí. Mnozí lidé udělali zkušenost, že když na Okamurově facebooku třeba jen vznesou nějakou otázku, která se velkému předsedovi nelíbí, jsou okamžitě zablokováni. Výzvy k věšení ale našemu zákonodárci nevadí, to tam může strašit bez problémů. Jak je vidět, bláboly ve stylu Rudého práva za Husáka určitý typ lidí přitahují.

Okamura je politický šarlatán, který nemůže to, co vykládá, brát vážně. Rozhodl se prostě ulovit si svých deset procent hlasů ve vodách, kde plavou ryby poněkud mdlého rozumu, a dovedl svou techniku k dokonalosti. Dává si dobrý pozor, aby v jeho straně vůdcovského typu nebyl nikdo, kdo by ho mohl snad nějak ohrozit. Proto také činovníci této strany nepatří k těm zrovna nejbystřejším. Kdyby se snad náhodou situace přece jen vymkla z rukou, založí si prostě nějakou novou stranu.

Problém se stranami, jako jsou komunisté a okamurovci, je v tom, že jsou tak toxické, že nikdo normální nemůže ani vteřinu uvažovat o nějakém vstupu do koalice s nimi. Ono by to nešlo už proto, že současní politici z řad tohoto útvaru nevypadají, že by čemukoli rozuměli. Navíc je to rejdiště bytostí, které jako kdyby vylezly z Války s mloky Karla Čapka. Jak si myslí, že je jejich čas, tak vylézají. Když vidíme, k jakým režimům dávají najevo své sympatie, je jasné, jaké panování by se jim líbilo nejspíš i u nás.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner