Vzdáme se sovětských zbraní a přejdeme na techniku NATO, oznámila ukrajinská armáda

Ukrajinská armáda chce opustit sovětské zbraně i techniku, dolétaly by tedy i bitevníky Suchoj Su-25. (Ministry of Defense of Ukraine / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Ukrajinská armáda chce opustit sovětské zbraně i techniku, dolétaly by tedy i bitevníky Suchoj Su-25. | FOTO: Ministry of Defense of Ukraine / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Podle vyjádření generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny se ukrajinská armáda vzdá všech zbraní ze sovětské éry a nahradí je zbraněmi kompatibilními s armádami sdruženými v NATO.

Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj po telefonickém rozhovoru s předsedou spojeného výboru náčelníků USA generálem Markem Millym oznámil záměr ukrajinskou armádu radikálně přezbrojit.

(Týdeník FORUM)

„S mým americkým protějškem jsme diskutovali o perspektivním modelu ukrajinských ozbrojených sil. Je zřejmé, že jsme nuceni vzdát se sovětských zbraní a techniky a přejít na zbraně užívané NATO. A čím dříve tento proces zahájíme, tím dříve skončíme,“ prohlásil po rozhovoru generál Zalužnyj.

V rozhovoru s Markem Millym jej informoval o aktuální situaci na frontě, zejména v Izjumském a Severodoněckém směru, kde Rusové soustřeďují svoje nejvíce bojeschopné skupiny. „Navzdory složitosti situace se aktivně bráníme, chráníme obsazené hranice a držíme naše pozice,“ konstatoval Valerij Zalužnyj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články