Vzkaz Jermanové voličům: Pokud ovládnu střední Čechy, spojím se s kýmkoliv

ČTK

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČTK

Pokud se první místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová, která vede krajskou kandidátku ANO ve středních Čechách, stane hejtmankou, odejde z dolní komory. Rezignuje také na funkci benešovské radní. Sněmovnu opustí i v případě, že v kraji získá jinou uvolněnou funkci. Zároveň Jermanová přiznala, že jako partnera v budoucí koalici by brala kohokoliv, bez ohledu na stranickou příslušnost.

„Pokud bych získala uvolněnou pozici na krajském úřadě, opustím Poslaneckou sněmovnu, protože tyto dvě funkce se dělat nedají,“ uvedla Jermanová. Řekla, že by byla spokojená, kdyby kandidáti ANO ve středních Čechách získali kolem 25 procent hlasů. V případě, že by hnutí bylo natolik úspěšné a Jermanová se stala hejtmankou, rezignovala by i na funkci benešovské radní, protože by byla ve střetu zájmů.

Vláda s komunisty by místopředsedkyni ANO nevadila

Ve středních Čechách nyní vládne koalice ČSSD a KSČM. Jermanová ČTK řekla, že nechce dělat negativní kampaň a vymezovat se proti ostatním. Jako partnera v budoucí koalici si umí představit kohokoliv bez ohledu na stranickou příslušnost. „Uvidíme, jakým způsobem nám to voliči rozdají, a podle toho budeme jednat. Já jednám se všemi slušnými lidmi, kteří mají stejný cíl, a je mi jedno, jakou mají stranickou knížku,“ řekla.

ANO chce vsadit na kontaktní kampaň a objíždět hlavně malé obce. Volební kampaň, do níž hodlá investovat kolem čtyř milionů korun, začne o prázdninách, hlavní část vypukne v půlce srpna. Kandidáti budou rozdávat sladkosti, zvát lidi na kávu, chodit s nimi do hospod. Za priority hnutí označilo bezpečnost, transparentní financování a efektivní řízení kraje, zdravé zdravotnictví, podporu a rozvoj vzdělání, kvalitu sociálních služeb, rozvoj dopravní infrastruktury a péči o životní prostředí.

Na čelných místech kandidátky jsou kromě Jermanové předseda středočeské organizace ANO František Petrtýl, který má na starosti dopravu, zastupitel v Rudné Gabriel Kovács, jehož oblastí jsou finance, či členka Pražského filharmonického sboru Marcela Melková, která se orientuje na kulturu a sociální věci. V senátních volbách na Berounsku, Kutnohorsku a Mělnicku se za ANO budou ucházet o přízeň voličů podnikatel Bohumil Stibal, přednosta Kliniky hepatogastroenterologie IKEM Julius Špičák a praktický lékař Igor Karen.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner