Vznikl policejní útvar proti kyberkriminalitě. Budou mít proruští agitátoři i nadále klid na práci?

Na demonstraci proti vládě Petra Fialy (ODS) vlály ruské vlajky (Jenny Nowak / FORUM 24)

Na demonstraci proti vládě Petra Fialy (ODS) vlály ruské vlajky | FOTO: Jenny Nowak / FORUM 24

Protirouškoví aktivisté po Putinově útoku na Ukrajinu přiznali barvu a otevřeně se přihlásili k podpoře ruských zájmů. Ona už i jejich protivakcinační propaganda byla součástí Putinovy hybridní války, kterou vede ruské impérium proti Západu. Protirouškoví, později protivakcinační aktivisté úspěšně rozdělili českou, a v podstatě celou západoevropskou společnost. Což je pro Putina výhra. Nyní ti samí lidé otevřeně podporují jeho válku. Je jich pár, jsou to sociální ruiny, a naše demokracie je proti nim zjevně bezmocná. Nechává je dlouhá léta beztrestně šířit propagandu nepřítele.

Pan Tomáš Čermák je spolu s antivaxerem Patrikem Tušlem, stíhaným a v devětadvaceti letech již pětkrát soudně potrestaným recidivistou, a paní Janou Peterkovou, stíhanou lhářkou, která šířila poplašné lži o úmrtích při pandemii, jedním z nejviditelnějších aktivistů antivax scény. Patřil mezi ty lidi, kteří chodili obtěžovat lékaře do jejich domovů a pořádali demonstrace před byty, kde bydlí hygienici a infektologové.

(Týdeník FORUM)

I Čermák byl obviněn…

Pozornost médií se upírá spíše k Patriku Tušlovi, který je chodícím muzeem sociální patologie, včetně těch pěti trestů. Jeho matka o něm sdělila médiím, že svůj poloviční invalidní důchod profetuje anebo prohraje na automatech. A tak pojal pandemii a rozdělení společnosti jako komerční příležitost. Pan Tušl však není o nic zajímavější než jeho kolega Tomáš Čermák. Ten – ještě před Putinovou válkou – vykřikoval ve svých zveřejňovaných videích: „Myslíte si, že se to zvrátí, když se budou dělat pokojné demonstrace? My to potřebujeme vzít tvrdou cestou. Zasadíme jim tam ten tečka a vynesem je za ty rypáky, za ty držky, ty vole. A prostě naházíme to do řeky, ty vole.  Zbavíme se těch vyžranců, těch zmrdů, ty vole, jednou provždy. A nastolíme si tady vlastní pořádek, vlastní zákony pro všechny, ty vole. Když nás tam přijde čtvrt milionu, s jediným cílem prostě ty dobytky vynést a vykopat je, vykopat jim ty jejich tlustý vyžraný prdele, tak to půjde.“

Podle zjištění Aktuálně.cz jej za to policie obvinila z podpory a propagace terorismu. Hrozí mu 15 let vězení. Ale ten článek, že je stíhaný, vyšel 10. února. Je polovina července, Čermák se změnil z antivaxera v ruského švába, a má naprostý klid na práci.

Tomáš Quattro Čermák II

Facebook Čermákovy účty pravidelně blokuje, protože Čermák při svých výlevech opakovaně a zcela zjevně porušuje pravidla té sítě. Takže nyní exhibuje na facebookovém účtu „Tomáš Quattro Čermák II“. A činí se:

  1. července: „Jó? Opět výhrůžky, že podporuji Rusko od hejtrů ?! Dobře jak chcete! ANO, OPĚT ŘÍKÁM, STOJÍM ZA RUSKEM A VLADIMÍREM PUTINEM!!!!“
  2. července k fotografii Putina s Orbánem: „Já jim tak závidím. Maďarsko bude čisté a stabilizované po boku Ruska jako partneři. Přátelé ať je někdo sprostý nebo makový, ale my z toho musíme ven a okamžitě navázat spolupráci s Ruskem a omluvit se za naši vládu a uzavřít přátelství a spolupráci. Proboha živýho vždyť nám tady nic nezbude.“
  3. července k Putinově fotce: „Borec!!! Už o tom mluví, že ví, že má příznivce v Evropě i USA a že budou už jen přibývat po celém světě! Světový řád půjde ke dnu. Američtí parchanti kráčíte do pekel. Bravo Rusko!“

Vznikl nový policejní útvar

Český rozhlas informoval, že v pátek vedení policie formálně rozdělilo své elitní detektivy z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Z části z nich je sestaven nový útvar boje proti teroristům a kyberkriminalitě. Naplno by měl začít fungovat od začátku roku 2023.

Ovšem už na poloplno by mohl začít fungovat zítra. Osoby jako Čermák, Tušl, Peterková či Zítko nejsou policii neznámé, dělají kravál s nesmyslnou antivakcinační propagandou již dva roky, a od února 2022 většina z těch nejhlasitějších aktivistů otevřeně obhajuje ruský vojenský útok na Ukrajinu. Což je v České republice trestným činem.

Jmenovaní – jak zde prezentuji na panu Tomáši Čermákovi – se podpory Putinovy útočné války dopouštějí systematicky, opakovaně a dlouhodobě. Válka trvá již měsíce. A dvacet nejhlasitějších dnes dokáže vyjmenovat z hlavy každý novinář – takže policie je musí znát také. Proto by nový policejní útvar mohl – nevyžaduje to jeho plný provoz – zajistit, aby tito lidé nemohli v trestné činnosti pokračovat. A obava z pokračování v trestné činnosti je jedním ze zákonných důvodů k uvalení vazby. Útvar byl oficiálně představen v pátek 15. července. Takže by do pátku 22. 7. měl být nejen Tomáš Čermák, ale zhruba dvacítka předních ruských švábů veřejně hájících Putinovu válku ve vazební věznici. Odtud už Putinovu propagandu šířit nebudou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]