Vznikla petice, žádající spravedlnost za smrt Čecha, ubitého v Londýně

Zdeněk Makar (archiv FORUM 24)

Zdeněk Makar | FOTO: archiv FORUM 24

Muž, který v Londýně kovovým řetězem ubil Čecha Zdeňka Makara, byl v pondělí osvobozen britským soudem. Po ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi se do boje za spravedlnost pustili i někteří čeští občané. Vznikla tak petice, kterou chce její autorka zaslat britské ministryni vnitra. Žádá v ní spravedlnost pro mrtvého Čecha a revizi rozsudku soudu.

Petice, kterou musí podepsat 2 500 lidí vzbudila velký zájem a ve středu ráno měla již kolem 1 800 podpisů. „(Čecha) ubil k smrti těžkým kovovým řetězem muž, který se u soudu přiznal, že se ohnal touto improvizovanou zbraní a uhodil ho,“ stojí v petici. Přes všechny důkazy „britská justice rozhodla, že za tuto nesmyslnou smrt nenese nikdo vinu,“ píše se v textu.

Osvobozující verdikt padl v pondělí v britské metropoli. Pachatel, který nebyl uznán vinným ani z úmyslného zabití, se bránil tím, že jednal v sebeobraně. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyzval v úterý britskou prokuraturu, aby využila všechny opravné prostředky k přezkoumání rozsudku. Zároveň se ministr zahraničí chystá na jednání s britským kolegou Borisem Johnsonem.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]