Vzpomínka na zesnulý pár fanoušků dojala nejen na stadionu

Pocta zesnulým fanouškům Fenerbahce Istanbul. (Twitter @Fenerbahce)

Pocta zesnulým fanouškům Fenerbahce Istanbul. | FOTO: Twitter @Fenerbahce

Dlouhá léta chodil turecký manželský pár na fotbalová utkání jejich oblíbeného Fenerbahce. Před čtyřmi lety ovšem pan Mümtaz zemřel a na istanbulský stadion tak chodila jeho žena sama. Když kvůli koronavirové pandemii zesnula i paní Ihsan, klub připravil emotivní vzpomínku.

Fenerbahce Istanbul, jehož dres obléká i český reprezentant Filip Novák, připravilo pro své příznivce velké překvapení. Když se vedení klubu dozvědělo o tom, že dlouholetí fanoušci Mümtaz a Ihsan už nikdy na zápas nedorazí, rozhodlo se pro netradiční věc.

Na místa, kde byl manželský pár zvyklý sedávat, umístil jeho fotografii v nadživotní velikosti. Od roku 2016 se tak oba příznivci klubu z turecké metropole poprvé objevili v domácí aréně společně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články