Xaver Babišovi v rozhovoru tak podlézal, že to konsternovalo samotného premiéra

Eric Drooker

Roztomilý rozhovor udělal s premiérem Babišem radní České televize a moderátor Českého rozhlasu Lubomír Xaver Veselý ve svém pořadu na XTV. Babiše si pozval do svého nového studia. Prvních přibližně 23 minut moderátor vedl rozhovor svým klasickým způsobem. Položil neškodnou otázku, a když se premiér náležitě vypovídal, nasadil další neškodnou otázku. Pak to ale přišlo.

Xaver nahodil téma Kalousek a rétorické schopnosti Andreje Babiše. Tato pasáž rozhovoru je natolik mimořádná, že si zaslouží doslovný přepis.

Veselý: Nebyl to právě Miroslav Kalousek, který vám byl, řekněme, důstojným mediálním soupeřem? Protože s kým se teď budete tesat?

Babiš: Ale tak já samozřejmě z hlediska rétoriky ako s panem Kalouskem nemůžu soutěžit. On údajně i byl…

Veselý: To soutěžíte jak o život, pane Babiši, to mi neříkejte!

Babiš: Já neumim tak mluvit, jak on mluví. Ale tak hlavně on mluví. Tady. Dlouho.

Veselý: Tomu se říká falešná skromnost, pane premiére.

Babiš se při této části rozhovoru kroutí a z jeho gest je zřejmé, že se nachází v nepříjemné situaci. Veselý mu tak podlézá, až to zaskočilo samotného Babiše. Pravda je totiž trochu jinde. Babiš není žádný soupeř Kalouska. Kalousek Babiše v každé debatě totálně rozložil argumenty. Všechny debaty Kalouska a Babiše skončily vzteklým a ječícím Babišem. Babiš už odmítá s Kalouskem chodit do debaty. Stejně tak s Petrem Fialou a Ivanem Bartošem.

Lubomír Xaver Veselý  (Český rozhlas)

Moderátor přiložil ještě o pár minut později. Když Babiš zmínil, že své úspěchy každý týden shrnuje v Čau lidi, Xaver mu hned skočil do řeči větou: „To je moje oblíbená kratochvíle, Čaulidi.“ A následně se přiznal znovu, když pokládal další dotaz: „Pane premiére, my, fanoušci Čau lidi poslední dobou…“ A ptal se na Babišovu lásku k horoskopům.

A co to nadšení Veselého z Babiše? To je dlouhodobé a předvedl ho i na Českém rozhlase, kde uvedl další podlézavý rozhovor s premiérem. Naproti tomu Babiš Veselému umožnil, aby se dostal do Rady ČT. Je to taková symbióza. Babiš pomáhá Veselému a Veselý pomáhá Babišovi. Jen je trochu škoda, že jeden je oligarcha ovládající stát a druhý se vydává za moderátora a novináře.

Veselý se dočkal silné kritiky před několika týdny, kdy ve svém dalším pořadu, ve kterém sám promlouvá k národu, vyzval, aby novinářku deníku FORUM 24 Johanu Hovorkovou lidé hnali svinským krokem. Dále ji označil slovy zrůda a svině. Vznikla petice, kterou podepsalo téměř 2900 lidí. Ti požadují, aby Veselý opustil Radu ČT.

Radní ČT a moderátor Českého rozhlasu Xaver Veselý sbírá peníze na provoz privátní XTV například prodejem klíčenek s nápisem Pravda a láska vyděsí.

V textu záměrně neuvádíme odkaz na aktuální rozhovor Andreje Babiše s Lubomírem Xaverem Veselým. Deník FORUM 24 odmítá šířit dezinformační média.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]