Xaver „hrdinsky“ zaútočil na Měcháčka. Když mu to mohl říct do očí, bál se a mlčel

Lubomír Xaver Veselý (Profimedia)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: Profimedia

Moderátor Českého rozhlasu a radní České televize Lubomír Veselý opět předvedl, že pověst zbabělé osoby nezískal náhodou. Místo toho, aby si svůj spor s hercem Tomášem Měcháčkem, který ho při jejich společném rozhovoru označil za pokrytce, vyříkal jako chlap, zvolil podlejší verzi. Ostatně tak, jak je jeho zvykem.

Tomáš Měcháček se do „Xavera“ pustil mj. kvůli tomu, že moderátor odmítá zveřejnit, kdo sponzoruje televizi XTV, na níž Veselý, nebo třeba i kontroverzní Jana Bobošíková, působí. „Slyšel jsem, nemám to potvrzené, že XTV platí Rusové, respektive ruská rozvědka. To je strašný. Ti, co zabili dva lidi ve Vrběticích, platí Vaši televizi, která sídlí na Vašem trvalém bydlišti,“ řekl známý herec překvapenému moderátorovi v živě vysílaném rozhovoru na Českém rozhlase.

Veselý místo jasných argumentů, kterými by vysvětlil, jak se věc má ve skutečnosti, blábolil něco o tom, že taková debata na veřejnoprávní rozhlas nepatří. Neměl totiž připravenu žádnou lež, která by mohla posunout debatu někam dál, a bál se další konfrontace s Měcháčkem.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Místo toho společnost XTV podala na herce trestní oznámení a Veselý začal na Parlamentních listech, webu stejně prohradním, jako jsou „Xaverovy“ pořady, dělat ramena. „Myslím si, že udělali správně. Investovali své peníze do projektu, snaží se o jeho maximální fungování, a najednou vás někdo veřejně známý spojí s ruskou rozvědkou a vraždami. Domnívám se, že není podstatné, zda z toho má pachatel následně legraci,“ reagoval Veselý na fakt, že Měcháčka informace o trestním oznámení pobavila.

To, že ho označil za pachatele, však svědčí o tom, jak rád moderátor manipuluje lidmi. O tom, zda Měcháček něco spáchal, mají rozhodnout orgány činné v trestním řízení, a ne člověk, který zřejmě na politickou objednávku šíří nesmysly a lži.

Veselý také herce označil za nezralého a řekl, že se vymezuje na základě drbů a polopravd. Měcháčkovu větu o tom, že radní veřejnoprávní televize „kosí ČT“ považuje za zcela prázdnou myšlenku. Kromě herce „Xaver“ zaútočil i na poslankyni Olgu Sommerovou, kterou označil za lhářku, a její slova o boji proti temným silám, které ohrožují Českou televizi, zhodnotil výrokem: „Myslím, že už má ve svém věku právo na podobné myšlenkové pochody.“

Lubomír Veselý tedy znovu ukázal, kde je silný v kramflecích. Když může pomlouvat ostatní ve spřátelených médiích nebo ve svých bizarních pořadech, je „za hrdinu“. Pokud se ovšem dostane do přímé konfrontace se svými kritiky, zbaběle mlčí. Ukázalo se to v rozhovoru s Měcháčkem nebo před časem ve Šťastném pondělí Jindřicha Šídla. Tam se také z „velkého“ muže rázem stalo malé děcko, které se bálo, že bude potrestáno za to, že jedná jako nevychovaný fracek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]