Xaver klesl do absolutního suterénu, překvapil Hejma kritikou svého bývalého kolegy

Hudebník a textař Ondřej Hejma (ČTK)

Hudebník a textař Ondřej Hejma | FOTO: ČTK

Dezinformační scéna se před volbami začala štěpit. Důkazem je ostré vystoupení Ondřeje Hejmy proti Lubomíru Veselému. Do svého dřívějšího kolegy z XTV se známý hudebník pustil ve své internetové „show“, kde označil pořad, který pomáhal vymýšlet, za hospodské řečičky nejnižší kategorie.

Hejmu pořad „Podtrženo, sečteno“ naštval hned v několika ohledech. Když ho totiž s Xaverem dávali dohromady, měl prý sloužit jako zábavné glosování aktuálního dění, ale to už v současnosti nesplňuje. Podle hudebníka se nyní jedná o formát, který se podobá „Katovně“, dříve známému pořadu, který z Hejmova pohledu sloužil k urážení a ponižování některých lidí z úst kritiků typu Jana Rejžka.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Jako důkaz ve svém videu ukázal Hejma část „Podtrženo, sečteno“, kde jeho místo zaujal nový Xaverův oblíbenec Petr Holec. Dříve uznávaný komentátor se dnes stal Veselého souputníkem a pomáhá mu šířit demagogii a výmysly, které mají sloužit těm, kdo zrovna Xaverovi imponují.

V klipu, který Hejma kritizuje, se obě „dvě televizní legendy“, jak Holec o sobě a Veselém hovoří, baví o příletu olympijské výpravy, jejíž část byla nakažena covidem, do Tokia. „Brzy sklouzli do takových těch populistických řečí, které jsou v podstatě postavené na závisti a často se vedou v hospodě,“ komentoval to frontman Žlutého psa.

„Slyšeli jsme neustále, že to je strašná ostuda, to letadlo. Tohle je taková vlastnost, která se v Čechách občas objevuje. Jak je to malý národ a lidi nejsou zvyklí moc cestovat, tak mají takový pocit, že se celý svět na ně dívá, a že když se něco takového stane, ten svět to strašně prožívá,“ říká Hejma s tím, že po týdnu už je to každému úplně jedno a nikdo se o problému české výpravy na olympiádě ani nebaví. 

„Na to navazuje, že když je to taková ostuda, tak to musíme zrušit, protože to stojí strašné peníze a tyhle ty, jak říkám, hospodský řečičky nejnižší kategorie,“ pustil se Hejma do Holce. 

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Veselému zase vyčetl, jak se vyjadřoval o doktoru Voráčkovi, který podle prvních informací byl tím, kdo měl sportovce nakazit. Nic takového se však nepotvrdilo. „To už je normální obvinění, že ten člověk někoho nakazil, že někomu ublížil, samozřejmě bez důkazů,“ vadí Hejmovi. „Holec si potom přisadil, že to je doktor, který měl dohlížet. Voráček je známý fyzioterapeut, kterého si vyžádali sami sportovci, a rozhodně tam nehrál žádnou roli covidového policisty,“ dodává hudebník.

To, co vytočilo Hejmu úplně nejvíc, byla Veselého věta Kdo si nepřiveze medaili, přiveze si covid. „To už je absolutní suterén, to už to Xaver těm lidem přeje?“ ptal se bývalý častý host XTV. „Pro mě tahle věta je hnus fialovej,“ dodal.

Překvapivě to tedy vypadá, že se nad dezinformačním hnízdem v XTV a jeho okolí stahují mračna. Nejen, že se Veselý už tolik nekamarádí s Hanou Lipovskou, s níž se paktoval v Radě ČT s úmyslem poškodit generálního ředitele Dvořáka. Navíc se už nemůže spolehnout už ani na Ondřeje Hejmu, který dodával propagandistické internetové televizi punc spolupracující „osobnosti“.

Jestli to takhle půjde dál, tak už své žlučovité komentáře bude přednášet pouze Petru Holcovi, který si na oplátku neodpustí rýpnutí do všech, kdo mu za jeho profesní dráhu způsobili nějakou „křivdu“. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]