Xaver Veselý urážel novinářku Českého rozhlasu. Jako moderátor by měl hned skončit

YouTube

Luboš Veselý. | FOTO: YouTube

Moderátor Lubomír Xaver Veselý je známý dvěma věcmi: tím, že má rád mocné politiky a podle toho se k nim chová, a dále tím, že sprostě uráží ženy. Tentokrát se pustil do moderátorky Českého rozhlasu Veroniky Sedláčkové. A to přesto, že sám má v Českém rozhlase pořad, tudíž je placen z veřejných peněz. Pokud zůstane spolupracovníkem ČRo i nadále, dostává se veřejnoprávní rozhlas skutečně na naprosté dno.

Na Veselého urážky upozornil novinář ze serveru Hlídacípes.org Vojtěch Berger. Veselý ve svém pořadu (na pořad neodkazujeme záměrně, pozn. red.) o Veronice Sedláčkové uvedl, že je „zatížená genderovým, korektním, debilním stylem, aby se zavděčila svým pokrokovým šéfům“, a to kvůli tomu, že použila výrazy jako „obyvatelky ČR“ nebo „daňové poplatnice“.

archiv

Lubomír Xaver Veselý se neumí ve vztahu k ženám vyjadřovat slušně, to je známo dlouhodobě. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se proti němu nepostavil, když urážel novinářku serveru Seznam Zprávy. Veselý se v jednom z videí opřel i do autorky tohoto textu i do deníku FORUM 24. Použil přitom výrazy jako sv*ně a vyzýval diváky k tomu, aby novináře hnali svinským krokem. Deník FORUM 24 na Veselého kvůli této věci podal žalobu.

Veselý se zaměřuje na to, aby měl dobré vztahy s vybranými politiky. Vede velmi pozitivní rozhovory s Andrejem Babišem, Václavu Klausovi ml. přímo ve vysílání slíbil volební hlas. Interview točí i s prezidentem Milošem Zemanem, kterého se ptal například na to, jestli má rád krupicovou kaši nebo koprovku.

Podobné chování by nemělo být u veřejně činných osob tolerováno. Pan Veselý pobírá peníze od Českého rozhlasu. Zároveň má prostředky ze své pozice radního České televize. Jeho chování je odpovědností jak ředitele ČRo Zavorala, tak také všech poslanců, kteří pro Veselého hlasovali v rámci obsazování míst Rady ČT. Je tedy vidět, že zástupci ANO, ČSSD, SPD či KSČM ve sněmovně mají prostě rádi hulváty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner