Xindl X vylepšil nejznámější koledu. U Babišů ji určitě zpívat nebudou

AUTOR: Xindl X

Nesem vám druhou vlnu covidu, kdo chtěl ven, ať hodí se do klidu, pozměnil písničkář Xindl X tradiční koledu, v níž s nadhledem reflektuje zpackaný boj proti koronaviru v režii Babišovy populistické vlády.    

„Ahoj kamarádi! Zde je vánoční song #3 – lehce předělaná vánoční klasika Nesem vám noviny,“ uvedl svůj aktuální počin na twitteru. Není to poprvé, co nejznámější koledu předělal. V minulé verzi „nám“ Xindl X „nesl“ EET. „Snad vás v týhle těžký době pobaví!“ vyjádřil naději.

V upravené koledě se Xindl X, vlastním jménem Ondřej Ládek, strefuje do babišovského chaosu v čase pandemie, připomíná tristní osud živnostníků jako jeden z důsledků nezvládnutého řízení státu v nastalé krizi a premiérovu neschopnost ilustruje i odkazy na jeho směšné slovní obraty.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

V písni zaznívá:
Nesem vám druhou vlnu covidu, kdo chtěl ven, ať hodí se do klidu. Je čas vše zavřít a příští rok třít s nouzí bídu.
Ti, co měli přijít, tak nepřišli. V testech pak příšerný čísla vyšly.
Měli jsme Vojtěche i Prymule, číslo R však neblíží se nule. A i ten Blatný, málo je platný.
Pes, který štěkat měl, jenom kouše, což těší socany i komouše, a živnostníky hnát do fabriky se pokoušej.
Restrikce mění se ze dne na den, těžko v tom chaosu přežít zvládnem.
Podporu od státu nečekejte, zpívejte s námi a svoje krámy zavírejte.

***

Není to poprvé, kdy Babiš bezděčně zavdal k umělecké tvorbě. Právě v těchto dnech skupina recesistů vystupující pod názvem Poetický holding SeiFERT distribuuje své knižní vydání Babišových blábolů. Útlá knížka Andykódy zvěčňuje premiérovy nesouvislé verbální výkony jako sbírku dadaistických textů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]